Burdur’dan 3 takımın da mücadele ettiği ve pandemi dönemi nedeniyle oynanıp oynanmayacağı merak konusu olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) müsabakaları ile ilgili TFF Amatör İşler Kurulu yeni bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacağı, BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulup, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulacağı ve 2021-2022 sezonunda katılabilecekleri, sezonun sıkılaştırılmış bir takvim ile oynanacağı belirtildi.

İşte TFF Amatör İşler Kurulu’ndan yapılan açıklama;

“2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak

Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir.

Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabilecekerdir.

Ek’de TFF tarafından BAL kulüplerine gönderilecek yazı ve yazı ekinde katılıp katılmayacağını belirten dilekçe örnekleri vardır. Resmi olarak 11 Mayıs 2021 tarihinde (yarın) kulüplere tebliğ edilecek yazı ekindeki katılıp katılmama dilekçelerini kulüplerimiz en geç 21 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar mutlaka TFF’ye bildireceklerdir.

Konu öncelikle ASKF Başkanlarımızın bilgisine sunulmuş olup iliniz BAL kulüplerini bilgilendirebilirsiniz.”