Burdur’un da 3 takım ile mücadele ettiği ve koronavirüs pandemisi nedeniyle oynatılmayan Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) oynanması için önemli bir adım atıldı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle oynatılmayan Bölgesel Amatör Lig’in ne zaman başlayacağı merak konusuydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da geçtiğimiz günlerde amatör futbol liglerinde oynayan futbolcular ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşme amatör liglerde forma giyen futbolcuları heyecanlandırmıştı.

Bu görüşmenin ardından da TFF, Bölgesel Amatör Lig’e katılması kesinleşen 263 kulübün lisans ve transfer işlemlerinin yapılmasını istedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lige katılması kesinleşen 263 kulübün Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) oynama yaşı uygunluğu olan 2005 ve daha büyük doğumlu futbolcularının filiz lisans, vize ve transfer işlemlerinin yapılması için TFF Bölge Müdürlüklerine bilgilendirme yazısı gönderdi.

Yerel liglere katılacak amatör kulüplerin lisans işlemlerinin Amatör İşler Kurulu tarafından konuyla ilgili bir duyuru yapılıncaya kadar kesinlikle yapılmayacağı kaydedildi. TFF’nin bu kararı oynatılıp oynatılmayacağı tartışma konusu olan Bölgesel Amatör Lig’in oynatılacağı anlamına geliyor. TFF’nin ligin takvimi ile ilgili olarak birkaç gün içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Burdur’u Bucak Belediyesi Oğuzhanspor, MAKÜSPOR ve Yeşilova Belediyespor temsil ediyor.

-Muhammet Fatih Başcı