BölgeEkonomiGündemManşetBölge medyası, AGF kongresinde buluştu

5 ay ago

Akdeniz bölgesinin en güçlü, etkili medya yapılanmalarından biri olan AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU (AGF) geçtiğimiz hafta sonu üçüncü genel kurulunu yaptı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun mevcut Genel Başkanı Mevlüt Yeni, tüm delegelerin desteğini alarak, oy birliğiyle yeniden AGF Genel Başkanlığına seçildi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) adından da anlaşılabileceği gibi, bölgesel bir oluşum, aynı zamanda meslek örgütü. Bundan altı yıl önce kurulan, Akdeniz bölgesindeki gazetecileri, medyayı temsil eden AGF bünyesinde 9 ayrı kuruluş bulunuyor. (Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Burdur Gazeteciler Cemiyeti, Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti, KITUYAD – Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği, Alanya Gazeteciler Cemiyeti)

Burdur’dan üç isim AGF organlarında

Burdur’daki gazetecilerin örgütlü gücü Burdur Gazeteciler Cemiyeti  de (BGC)  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’na üye kuruluşlardan biri… AGF ailesinin içinde yer alan Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ni, son genel kurulda temsil üç delege de yeni dönem AGF organlarında görev aldı. AGF’nin mevcut yönetiminde yer alan Burdur Gazetesi sahibi Adnan Taraşlı, yine yönetim kurulunda görev alırken, BGC Onursal Başkanı M. Ercan Taraşlı Disiplin Kurulu, BGC Başkanı ve Burdur Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel ise Denetleme Kurulu Üyeliklerine seçildi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu seçimlerinde

Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden Genel Başkanlığa seçilerek güven tazeledi

Antalya’nın Kemer ilçesinde Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. genelkKurulu gerçekleştirildi. Fame Residence Otel’de yapılan toplantıya Antalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, Isparta, Alanya ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği delegeleri katıldı. İki dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı seçildi.

Mevlüt Yeni delegelere yeniden genel başkanlığa seçtikleri için teşekkür etti. Yeni, ‘Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen bugünlere gelmemizde bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. AGF Akdeniz bölgesinin medya çatı örgütüdür. Biz ye iç gez Federasyonu veya Cemiyetileri değiliz. Bölgedeki meslektaşlarımızın sorunları, dertleri bizim derdimizdir. Sorunlarımızın çözümü için, birlik beraberlik için, bölgesel bir yapılanmaya ihtiyaç vardı. Bizler bu amaca hizmet etmek üzere yola çıktık, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Kimsenin arka bahçesi değiliz, tabela derneği, Federasyonu asla değiliz. Sektörümüzün sorunları için il il çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Başkan Yeni, “AGF sadece kendi sektörünün sorunlarına değil var olduğumuz bölge ve illerin tanıtımına, sorunların çözümüne katkı koymak adına elini değil gövdesini taşın altına koyan bir kurumdur” diye konuştu.

Kongrenin divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir yaptı. Kong- reye; Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivil Toplumla İlişkiler Antalya İl Müdürü Hüseyin Kurtay katılarak delegelere hitaben medyanın önemi üzerine birer konuşma yaptılar.

Mevlüt Yeni’nin başkanlığındaki AGF yönetim kurulu üyeliklerine şu isimler seçildi: “Ali Cihangir, Şevket Karahan, Ahmet Yetişen, Ahmet Duran Yenigün, Gaye Coşkun, Didem Gürses,  Adnan Taraşlı, Arslan Deveboynu”

AGF’de yeni yönetim görev dağılımını yaptı

Antalya Kemer Fame Residence Otel’de yapılan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. Olağan Genel Kurulu sonrası yeni dönem için oluşan yeni yönetim kurulu toplanarak görev dağılımını belirledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni Genel Başkanlığındaki AGF’de Genel Sekreterliğe Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun getirilirken, Genel Başkan Vekilliklerine; Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği adına Didem Gürsoy getirildi. Os- maniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu, Burdur Gazeteciler Cemiyeti adına Adnan Taraşlı ve Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ise Genel Başkan Yardımcısı oldular. AGF’nin Mali Genel Sekreterliğine ise Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün getirildi.

Yönetimde 2 kadın başkan

Görev dağılımı sonrası  AGF yönetim kurulundaki arkadaşlarına başarılar dileyen Genel Başkan Mevlüt Yeni; “yeni dönemde daha güzel işlere imza atacağız. Federasyonumuz her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Yönetimimizde 2 kadın başkanımız yer almaktadır. Bu bizim için önemlidir. Çünkü kadınlarımız gö- rev aldıkları yerlerde fedakârca çalışmaktadırlar. Ben inanıyorum ki sayın Genel Sekreterimiz Gaye Coşkun ve Genel Başkan Vekillerimizden Didem Gürses bu Federasyona bu dönemde büyük katkılar sağlayacaklardır.

Hep birlikte el ele gönül gönüle vererek Akdeniz Bölgemizdeki basının sorunlarına el atacak, çözümler üreteceğiz. Sadece basının sorunlarını dile getirmekle kalmayacak bölgenin sorunlarına da el atacak, çözümler sunacak ve bölgenin gelişmesine de büyük katkılar sağlayacağız.”dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive