Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Bodrumspor ile Denizlispor hazırlık maçında karşılaştı. Bodrumspor karşılaşmadan 1-0 galip ayrıldı.

Yeni sezon hazırlıklarını Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde sürdüren iki takım MAKÜ İstiklâl Stadı’nda karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz biten karşılaşmayı Bodrumspor ikinci yarıda bulduğu golle 1-0 kazandı.

Karşılaşmadan sonra Yeni Gün Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Altaş Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal “Hem tesis olarak hem de hava olarak Burdur’u seçtiğimiz için çok mutluyum. Hem saha zeminleri, çalıştığımız elverişli şartlar bence çok önemli bir tesis yapılmış.” dedi.

“İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

İlk hazırlık maçını yaptıklarını söyleyen Bakkal; “Bizim ilk hazırlık maçımız. Hazırlık maçı bunlar. Oyun şablonunu oturtturma adına kendimizi lige daha iyi hazırlama anlamında oynayacağımız maçlardan ilkiydi. Tabi sezon yorgunluğu var. Önemli olan burada bizim skor değil de oyun anlamında ne yapabileceğimiz, oyuncularımızın ne yapabileceği veya bizim ne anlatmak istediğimiz çok önemli. Onun için taktik üzerinde çalışmalar ve maçlar devam edecek. Belirli dönemlerde değişerek bütün oyuncularımızı deneme imkânımız oldu. Daha önümüzde 4 tane hazırlık maçı var. İnşallah yavaş yavaş hazır hala gelip lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.” dedi.

“İsmail Aissati ve Tiago Lopes’de ufak pürüzler var”

İsmail Aissati ile Tiago Lopes’in ufak pürüzleri olduğunu belirten Bakkal; “Kampta aldığımız son habere göre kendi transfer görüşmeleri devam ediyor. Zannediyorum gelebilecek ve takıma katılabilecek şekilde olacağını düşünüyorum. Takıma katılacağını düşünüyorum. Tabi bizim şimdi transfer yasağımız var. Her oyuncuya da ihtiyacımız var. Onun için hem Aissati hem de Lopes bu takımın oyuncuları. Ben zaten sezon başında da söylemiştim, bu oyuncuların hepsinin kalması ve bizim transferi açamayacağımızı düşündüğümüz için her bir ferdin kalması taraftarıydım. İnşallah Aissati’de Lopes’de aramıza döner. Bizde normal şartlarda ve normal şekilde devam ettirdiğimiz çıkışımızı devam ettiririz.” diye konuştu.

Bakkal şunları söyledi; “Hedefimiz şu; geçen sene yaptığımız bir başarı var 30 puan. Bunun üzerine daha iyisini nasıl yapabiliriz düşüncesi içindeyiz. Yapabilecek bir takım var, düzgün bir oyuncu grubu var. İnşallah geçen yıl yaptığımız başarıyı yakalarız.”

Burdur’daki kampı sona eren Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir’de “Eksiklerimiz var ama artılarımız daha fazla. Yabancı oyuncumuz çok fazla değil. Bir tane yabancı oyucumuz var. Oda genç bir oyuncumuz. Geçen seneden gelen bir takım oyunumuz var bizim. Onu sürdürebildiğimiz derece kendi çapımızda başarılı olmaya çalışıyoruz. Bu sene inşallah bunu da sahaya yansıttığımız zaman bizim için zor ama iyi bir sezon olacak diye düşünüyorum” dedi.

Taşdemir; “Yeni bir lige geldik. Oyuncu grubumuzun büyük çoğunluğu daha önce bu ligde oynamamış oyuncu grubu. Ama hep söylüyorum bizim mücadele gücü yüksek bir oyun anlayışımız var. Onu sürdürdüğümüz takdirde yeni çıktığımız bu ligde herşeyi yapabilecek sürpriz bir takım konumuna gelebiliriz” diye konuştu.

Eksik yerlerimiz var ama bölge belirtmeyeyim diyen Taşdemir “2-3 tane bize faydalı olabilecek oyuncu olursa bizi birazcık daha yukarıya taşıyabilir” ifadelerini kullandı.

“Burdur’da çok güzel bir kamp ortamı yaşadık”

Taşdemir; “Burdur’a ilk defa geldik. Burada çok güzel bir kamp ortamı yaşadık. Bize misafirperverlik yapan personele çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok iyi bir tesis. İnşallah bundan sonraki senelerde de buraya geliriz. Diğer kulüplerinde burayı görmesini tanımasını çok isterim. Gerçekten kamp için çok ideal bir yer.” diye konuştu.