Genel‘BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ’ (Burdur Gazeteciler Cemiyeti Burdur’da basın camiasını biraraya getirdi)

4 sene ago

Burdur’da basın mensuplarının örgütlü gücü Gazeteciler Cemiyeti geçtiğimiz Perşembe akşamı ilimizdeki basın camiasını biraraya getirdi.

Perşembe akşamı Serenler Otel’de gerçekleşen iftar programında Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimi Burdur’da görev yapan basın mensupları ile ailelerini buluşturdu.

Şehir merkezindeki gazetecilerin yanısıra Bucak’tan, Ağlasun ve Karamanlı’dan gelen gazeteciler ve ailelerinin de katıldığı geniş katılımlı organizasyonda, Burdur’da gazetecilerin birlikte olduğu vurgulandı.

İlçelerdeki gazeteciler, kurumlarda basınla ilişkileri sağlayan basın danışmanlarının da katıldığı bu geniş katılımlı etkinlik, Burdur’daki basın ailesinin gücünü de ortaya koydu.

Cemiyet başkanı Kürşat Tuncel de konuşmasında, “Burdur’da gazetecilerin daha çok biraraya gelmeye ihtiyacı var” diyerek “en öncelikli temel hedefimiz; Burdur’da üyelerimiz, gazeteci arkadaşlarımız arasında sağlıklı bir diyalog kanalları oluşturmak. Bunun ilk adımını atmış bulunuyoruz. Ailelerimizle birlikte geniş katılımlı bu etkinliğe göstermiş olduğunuz ilgi, doğru yolda olduğumuzu ortaya koyuyor” dedi.

Cemiyet Başkanı Tuncel konuşmasında şunları söyledi:

“Burdur’da basın camiasını, ilimizdeki gazetecilerin meslek kuruluşu, örgütlü gücü Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği bu geniş katılımlı organizasyonda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Şunu çok iyi biliyoruzki; Burdur’da gazetecilerin daha çok biraraya gelmeye ihtiyacı var. Önce birbirimizi seveceğiz, birbirimizi anlayacağız. Bir ay önce göreve gelen Cemiyetimizin yeni yönetiminin en öncelikli temel hedefi; Burdur’da üyelerimiz, gazeteci arkadaşlarımız arasında sağlıklı bir diyalog kanalları oluşturmak. Bunun ilk adımını atmış bulunuyoruz. Ailelerimizle birlikte geniş katılımlı bu etkinliğe göstermiş olduğunuz ilgi, doğru yolda olduğumuzu ortaya koyuyor. Genel kurulda siz üyelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek, projelerimizi hayata geçirebilmek için birlik-beraberliğimizi pekiştirmek, iç barışımızı, tesis etmek, o sinerjiyi yakalamamız gerekiyor.

Cemiyetimizin gerçekleştirdiği bu etkinliğin bir önemli yönü de ilçelerden gelen basın mensupları da burada. Bucak’tan, Ağlasun’dan, Karamanlı’dan gelen gazeteci arkadaşlarımıza ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Burdur basını bugün burada, şehir merkeziyle, ilçeleriyle, bütün renkleriyle birarada… Ailelerimize de bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Hepinizin yakından bildiği gibi gazetecilik mesleği, emek isteyen, fedakarlık isteyen bir meslek. Bizler, siz ailelerimizin desteğiyle işimizi yapıyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive