EğitimManşetBir şampiyonluk haberi de; Burdur Bahçeşehir Koleji halk oyunları ekibinden geldi

3 sene ago

Burdur’a hafta sonu bir şampiyonluk haberi de Bahçeşehir Koleji’nden geldi. Özel Burdur Bahçeşehir Ortaokulu, Denizli’de gerçekleşen Türkiye Halk Oyunları finalinde 91 tam puan alarak 2017 yılının Türkiye birincisi oldu.

Teke Yöresi’nin merkezi olarak anılan, Teke yöresinin o ritmik, kıvrak oyunlarının en iyi oynandığı, bu kültürün yaşatıldığı yer olarak bilinen Burdur’a yakışan bu şampiyonluk, Burdur’un halk oyunları alanındaki farklılığını da bir kez daha belgelemiş, tescillemiş oldu.

Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokul bölümü Halk oyunları ekibinin başarısı ilimizde sevinçle karşılandı. Okul yönetimi, öğrenci aileleri, teknik ekip ve halk oyunları ekibinin büyük bir coşku yaşadığı bu başarıyı değerlendiren Burdur Bahçeşehir Koleji kurucusu Hurşit Çetin; “Toplam 12 bölgenin Bölge Şampiyonlarının Denizli’de yarıştığı Türkiye Halk oyunları finalinde Okulumuz Burdur Bahçeşehir Koleji Türkiye birinicisi olmuştur. Aylarca süren çalışmalar sonucunda, bu başarıda en büyük katkısı olan öğrencilerimize, velilerimize, okul yönetimimize, halk oyunları öğretmenlerimiz Kenan Kayalarlı ve Tolgahan Güngörür’e teşekkürleri bir borç biliriz.” dedi.

Bahçeşehir Koleji öğretmenleri, idari kadro ve velilerin, çocukları yalnız bırakmadığı turnuvada, Pazar akşamı şampiyon takıma görkemli bir karşılama yapıldı. Mudul Tesislerinden konvoyla gelen şampiyon ekibe kampüs alanında davullu zurnalı, havai fişekli karşılama yapıldı.

Kolejin halk oyunu ekibi birinciliklerini, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte okul girişinde oynayarak kutladı. Kurucu Hurşit Çetin, “Toplam 247 takım içinden birinci olarak elde ettiler. Bu başarıda bize destek olan sayın Valim, sayın Belediye Başkanımız ve ilimiz Milletvekillerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive