EkonomiManşetBİR BANKA GELİR, BİR CADDE HAREKETLENİR (Ziraat Bankası şehrimizde 2. şubesini Kışla Caddesi’ne taşıdı)

5 sene ago

Ziraat Bankası’nın ikinci şubesi Kışla Caddesi’ne taşındı. Eski Tekel binası yanında bulunan Ziraat Bankası’nın 2. şubesi, Kışla Caddesi’nde hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar, banka işlemlerini artık Kışla Caddesi’ndeki şubeden hallediyor.

Ziraat Bankası’nın birinci şubesi ise, Gazi Caddesi’nde mevcut yerinde hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kışla Caddesi, Burdur’un en hareketsiz caddelerinden biri. Burdur’dan, bedelli askerlerin gitmesiyle beraber, Kışla Caddesi’ndeki birçok dükkan kapısına kilit vurmuş, dükkanını kapatmıştı. Cadde, bedelli askerin gitmesinden sonra iyice hareketsiz hale gelmiş, üniversitenin Örtülü’ye taşınmasıyla beraber, özellikle kafe gibi işletmeler dükkanlarını boşaltmış ya da ana arterlere dükkanlarını taşımıştı.

Daha önce görüştüğümüz, gazetemize açıklama yapan Kışla Caddesi esnafı ise; caddenin ‘Bankalar Caddesi’ haline dönüştürülebileceği görüşünü ortaya koymuştu. Bu sayede ana cadde olan Gazi Caddesi’nde kiraların düşeceğini savunan esnaflar, Kışla Caddesi’ne bankaların taşınmasıyla, cadde de bir hareketlilik yaşanabileceğine işaret etmişti. Esnaflar, kargoların İbrahim Zeki Burdurlu Caddesine taşınmalarını örnek göstererek, benzer bir çalışmanın Kışla Caddesi’nde de yapılabileceğini belirtmişlerdi…

Ziraat Bankası, şubesini Kışla Caddesi’ne taşıyan ilk banka oldu. Vatandaşlar, bankanın yerine çoktan alıştı. Kışla Caddesi’ne Ziraat Bankası’nın 2. şubesinin taşınmasıyla beraber, caddedeki hareketlilik de dikkat çekmeye başladı. Esnaflar ise, caddeye hareketlilik sağlanması için, bu tür girişimlerin devam etmesi gerektiğini savunuyor.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive