BölgeGündemManşetBİK heyetinden Burdur ziyaretleri

3 hafta ago

Ülkemizde resmi ilanların gazetelerde yayımlanmasına aracılık eden Basın İlan Kurumu (BİK), yazılı basının en önemli paydaşlarından biri… Basın İlan Kurumu, Anadolu’da yeni Şube açma çalışmaları kapsamında, iki ay önce 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Batı Akdeniz bölgesinde Isparta ve Burdur illerini de bünyesine almıştı… İlimizde artık resmi ilanların dağıtımı, Valilik aracılığıyla değil Basın İlan Kurumu Antalya Şube Müdürlüğü vasıtasıyla yürütülüyor.

BİK Antalya Şube Müdürlüğü yetkilileri zaman zaman Burdur turu gerçekleştirerek, hem şehir merkezi hem de Gölhisar ve Bucak ilçelerindeki gazeteleri ziyaret ederek, yeni süreç, BİK kuralları, mevzuatı hakkında yerel gazetelerin sahiplerini ve çalışanlarını bilgilendiriyor.

Basın İlan Kurumu Antalya Şube Müdürü Nedim Engin, önceki gün şehrimize gelerek yerel gazete ziyaretlerinin yanı sıra çeşitli temaslarda da bulundu. BİK Müdürü Engin, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel, Çağdaş Burdur Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Ali Daldal, Burdur Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Taraşlı ve BİK Antalya Şubesi Resmi İlanlar Şefi Burak Nüzket ile birlikte, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik ve Oda Meclis Başkanı Ömer Çeliker ile İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören’i makamlarında ziyaret etti.

BİK heyeti Burdur temaslarında, BİK’in faaliyetleri, çalışma prensipleri, resmi ilanlar hakkında Belediye Başkanı Ercengiz, Oda Başkanı Keyik ve Sağlık Müdürü Aygören ile görüş alış-verişinde bulundu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive