EğitimGündemManşetBİGEP MEKTUBU VALİ ŞILDAK’TAN MEKTUP VAR

8 ay ago

Eğitim kenti Burdur’da, eğitime yönelik çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Vali Hasan Şıldak’ın büyük öncelik verdiği Burdur Valiliği 2019-2020 eğitim öğretim döneminde uygulamaya geçirilen Burdur Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) İl genelinde kapsamlı uygulamalarla hayata geçirilirken, Vali Şıldak paydaşlara mektup gönderdi.

Projeye verdikleri önemin ve eğitimde insan unsurunun değerini ifade etmek üzere İl genelinde görev yapan bütün okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere mektup gönderdiğini belirten Vali Şıldak; her şeyden önce başarılı olmak için bunu istemek, inanmak ve planlı çalışmanın gerekli olduğunun altını çizdi.

Burdur Valiliği Basın Bürosu aracığıyla BİGEP’in bir aylık çalışmaları değerlendirilirken, Vali Şıldak’ın mektupları hakkında şu bilgiler verildi:

“Burdur Valiliği tarafından 2019-2020 eğitim öğretim döneminde uygulamaya geçirilen Burdur Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi İl genelinde kapsamlı uygulamalarla hayata geçirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bütün birimlerinin İl Merkezi, İlçeler ve Köylerimizde çok yönlü takip ve izlemesi çerçevesinde yürütülen Proje okullarda etkili bir uygulama takvimi içeriyor.

Projenin bizzat takibi altında bir aylık uygulama süresini başarıyla tamamlandığını ifade eden Vali Hasan Şıldak; “Burdur’da eğitim yılında gerçekten güçlü bir eğitim rüzgârı esiyor. Bütün okullarımız bu rüzgâra ellerinden gelenin ötesinde imkânlarını zorlayarak katkı sağlıyorlar. Bu Proje ile eğitimin, sadece eğitimcilerin değil bütün Burdur’un birinci önceliği olmasını hedefliyoruz. Bir ay gibi kısa bir süre içinde bu yönde önemli mesafeler katettik” dedi.

Projeye verdikleri önemin ve eğitimde insan unsurunun değerini ifade etmek üzere İl genelinde görev yapan bütün okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere mektup gönderdiğini belirten Vali Şıldak; her şeyden önce başarılı olmak için bunu istemek, inanmak ve planlı çalışmanın gerekli olduğunun altını çizerek kaleme aldığı mektuplarda eğitim sürecinin bütün paydaşlarına samimi olarak seslenerek Projeye destek vermelerini ve birinci önceliklerinin eğitim olduğunun altını çizmek istediğini ifade etti.”

Vali Hasan Şıldak’ın Öğrencilere Hitaben Yazdığı Mektup

Sevgili Öğrenci Kardeşim,

Bu yıl önemli bir sınava hazırlanıyorsunuz. Eğitim yılı sonunda gireceğiniz bu sınav hayatınızın bundan sonraki dönemleri için başlayacak sürecin belirleyicisi olacaktır. Sizin başarılı olmanız ve hayata daha iyi hazırlanabilmeniz amacıyla yeni bir proje başlattık. Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi adını verdiğimiz bu kapsamlı çalışmayla sizi sınava daha hazırlıklı hale getirmek, motivasyonunuzu yükseltmek ve her yıl olduğundan daha farklı bir sinerji oluşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Öğretmenleriniz ile birlikte çalışmalarınızı, hazırlıklarınızı çok daha yakından takip ederek başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeyi planlıyoruz. Sizler Ülkemizin en değerli hazinesisiniz. Her birinizin başarısı Ülkemizin başarısı ve gücüne katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda içinde bulunduğunuz yaşlarda göstereceğiniz çaba hayatınızın bundan sonraki dönemlerinde izleyeceğiniz yolu belirleyecektir.

Başarı ancak düzenli ve planlı çalışmayla elde edilir. Bundan daha önemlisi ise başarıyı istemek ve inanmaktır.

Hepinize üstün başarılar diliyorum.

Bir eğitim şehri olan Burdur’da EĞİTİM birinci önceliğimiz.

Hasan ŞILDAK

Vali

Kodlama : SadeMedia Interactive