GenelBİGAD- BURDUR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE; Bölgedeki başarılı gazeteciler ödüllendirilecek

5 sene ago

Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD), ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde başarılı gazetecileri ödüllendirecek. Burdur Belediyesi tarafından giderleri karşılanacak olan yarışmaya, Burdur’un yanı sıra Antalya ve Isparta’dan da gazeteciler katılabilecekler.

BİGAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özcan,  Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, yarışmanın duyurusunu yaptı ve protokol imzaladı. Başkan Ercengiz’in makamında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasına, ülkemizin çok zor bir dönemeçten geçtiğini belirterek başlayan Fatih Özcan, “24 Temmuz’dan bu yana PKK terörüne savaş açmış olan kahraman ordumuzun mensupları durmadan şehitler vermektedir. Bu nedenle bu açıklamayı büyük üzüntü içerisinde yapıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet , acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar temenni ediyoruz” dedi.

GÜLÇİN İLCİ’NİN ANISI YAŞATILACAK

Genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile her türlü basın mensubuna kapılarını açtıklarını dile getiren Özcan, “BİGAD olarak gazeteciler arası bir ödüllü yarışma düzenlemeyi düşündük. Bu faaliyeti, geçmişte göreve giderken elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Cumhuriyet Gazetesi Burdur Muhabiri ve dönemin Belediye Başkanı Armağan İlci’nin Basın Bürosu görevlisi Gülçin İlci adına yaparak basın şehidimizin adını ödüllerde yaşatmak istedik. Bu nedenle yarışmanın adını BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışması koyduk” diye konuştu.

GELENEKSEL HALE GELECEK

Yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını aktaran BİGAD Başkanı Özcan, yarışmanın bütün giderlerinin Burdur Belediyesi tarafından karşılanacağını belirterek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür etti.

SPONSOR BURDUR BELEDİYESİ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Belediye çalışanı, trafik kazasında hayatını kaybeden Gazeteci Gülçin İlci’nin anısını yaşatmak ve başarılı gazetecileri ödüllendirmek amacıyla bu yarışmanın düzenlendiğini belirterek, Burdur Belediyesi olarak, yarışmanın sponsorluğunu üstlendiklerini açıkladı.

KAÇ KATEGORİDE DÜZENLENECEK, KİMLER KATILABİLECEK?

BİGAD’ın düzenlediği yarışmaya, Antalya, Burdur ve Isparta’da faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın ve internet medyasında faaliyet gösteren basın mensupları katılabilecekler. Yarışma; haber, söyleşi, makale ve fotoğraf olmak üzere 4 dal’da yapılacak. Her gazeteci ancak 2 dal’da yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya katılan ürünlerin Değerlendirme Komisyonu’nca ödüle layık görülenlere 4 ödül ve dikkate değer olanlarına 4 mansiyon verilecek. 1. gelene Cumhuriyet altını, 2. Gelene tam altın, 3 gelene yarım altın ve 4. Gelene çeyrek altın verilecek. Ayrıca 4 gazeteciye de mansiyon verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Yarışmaya katılan eserler, A4 boyutunda haber metniyle görseli bir zarfa konacak; zarfın üzerine içindekiler belirtilerek en geç 20 Kasım günü akşamüzeri saat 17.00’ye kadar (Burç Mahallesi, Atatürk Caddesi, Kıvılcımhaber Gazetesi, No:58) adresindeki BİGAD merkezine elden ya da iadeli taahhütlü posta marifetiyle teslim edilmiş olacak. Değerlendirme Komisyonuna gelen eserler 15/25 Aralık günleri arasında değerlendirerek Yürütme Kurulu’na teslim edilecek. Ve ödüller, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde verilecek akşam yemeği etkinliğinde yarışmacılara törenle tevdi edilecek.

Hacer ZEREN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive