İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası kapsamında Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşları kampanyadan haberdar etmek için vatandaşların görebileceği yerlere afişler asıldı.

Trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınmasına yönelik kamuoyu farkındalığını en üst noktaya taşıyacak kampanya ve etkinlikler İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmeye devam ediyor.

Trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal/yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığını en üst noktaya taşıyacak birçok kampanya ve etkinlik İçişleri Bakanlığı’nca hayata geçirilmekte.

Bu kapsamda trafik güvenliğine dair İçişleri Bakanlığı’nca “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosu ana temalı yeni bir kampanya hazırlandı.

1 Kasım 2021 tarihinde başlayan kampanyada hedef, toplumda merak uyandırma.

Trafik Güvenliği farkındalığının artırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hazırlanan “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosu ana temalı kampanyasının, 1.FAZ’nın uygulanmasına 01.11.2021 Pazartesi eşzamanlı olarak ülke genelinde başlandı. Burdur Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından söz konusu temayı içeren paylaşımlar yapılırken, İl merkezi ve ilçelerde vatandaşları kampanyadan haberdar etmek için, vatandaşların görebileceği yerlere afişler asıldı.