Burdur’da İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ sloganıyla başlatılan trafik kampanyası kapsamında emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

Burdur Kışla Uygulama noktasında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ trafik kampanyası kapsamında Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın trafik ekipleri tarafından emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

Vali Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu ve ekipler, sürücülere emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulunarak bilgilendirici broşürler ve maske verdi. Araçlarda bulunan çocuklara da çeşitli hediyeler verildi.

Uygulama hakkında konuşan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “Bugün bütün Türkiye’de, 81 İl’de ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ anlayışıyla emniyet kemerinin trafikte can güvenliğinin önemi açısından ne kadar önemli olduğuna dair uygulama yapıyoruz. Şu anda sayın Bakanımız Düzce ilinde, 81 Valimiz, bütün Kaymakamlarımız, Emniyetimiz, Jandarmamız, trafikten sorumlu bütün birimlerimiz bu farkındalığı oluşturmak için yollardayız. Burada yaptığımız emniyet kemerinin can güvenliğini sağlaması açısından ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmaktan ibaret.” dedi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI