Geçtiğimiz hafta geride bıraktığımız, Türk basın tarihindeki en özel sembolik değeri olan ’24 Temmuz Basın Bayramı-dayanışma günü’ etkinlikleri kapsamında şehrimizde medya mensuplarının örgütlü gücü Burdur Gazeteciler Cemiyeti yönetimi vefa örneği sergiledi.

Kurumsal hafıza, geçmişte emek veren basın ustalarıyla yakın ilişki ve diyaloglara önem veren Kürşat Tuncel başkanlığındaki BGC yönetimi, şehrimizin emektar gazetecilerinden Mustafa Arslan’ı bürosunda ziyaret etti.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti, 24 Temmuz Basın Bayramı’nda Burdur’un emektar gazetecilerinden, Burdur İlkadım Gazetesi sahibi Mustafa Arslan’ı ziyaret etti. Ziyarette Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel tarafından gazeteci Mustafa Arslan’a plaket takdim edildi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ile cemiyet üyeleri Bilal Karasakal, Süleyman Taraşlı, Meral Öztürk, Taceddin Akbaş ve Muhammet Fatih Başcı, 24 Temmuz Basın Bayramı’nda Burdur’un emektar gazetecilerinden, Burdur İlkadım İnternet Gazetesi sahibi Mustafa Arslan’ı ziyaret etti. Ziyarette basın sektörünün sıkıntıları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “Biliyorsunuz basın sektörü zor bir zamandan geçiyor. Daha da zor günlerin bizleri beklediğini görüyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye’deki en etkili basın örgütü. Mustafa abimiz de bu cemiyetin üyesi. Mustafa abimiz, bu gazetecilik böyle olmaz, resmi ilana bağlı kalmayın, kendinizi geliştirin, büyütün, reklam alın gibi çözüm önerilerini 20 yıldır bizlere söyler. Bizlere kattıkları için Burdur basını için yaptıklarından dolayı Mustafa abimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gazeteci Mustafa Arslan ise, “Gerek ziyaretinizden dolayı gerekse konuşmanızdan dolayı hakikaten beni onurlandırdınız. Hakikaten beni daha ileriki yıllarda çalışma şevki, azmi aşıladığınızı söylemek istiyorum. Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

MUHAMMET FATİH BAŞCI