Bu anlamlı proje, Yeşilay Burdur Şubesi, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Burdur PTT Başmüdürlüğü iş birliğiyle Burdur'da yürütüldü.

Projenin Uygulanışı

Pilot okul olarak seçilen TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’ndaki yaklaşık 150 dördüncü sınıf öğrencisi, aile yakınlarından tütün veya teknoloji bağımlılığı konusunda sorun yaşayan birine bağımlılığından kurtulması için mektup yazdı. Mektupların postaya atılması töreni, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’nda gerçekleştirildi ve PTT Başmüdürlüğü tarafından ailelere mektupların gönderimi yapıldı.

Ac596Ee0 7C7D 4E95 84A5 B1C2Ae43C36B

Ödüller Sahiplerini Buldu

Değerlendirme komisyonu tarafından çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak 150’ye yakın mektup değerlendirildi ve dereceye giren ilk 10 mektup seçildi. Ödül töreni, Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, PTT Başmüdürü Mustafa Ölmez, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Atay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Salman Çoban ve diğer il protokol üyeleri ile ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlk üçe giren öğrenciler, aileleriyle vakit geçirebilecekleri iki gecelik otel konaklaması ödülü kazanırken, 4. ve 5. sırada yer alan öğrenciler bisiklet ödülü aldı. Ayrıca, beş öğrenci Yeşilay hediye çantasına kavuştu. Projeye katılan tüm öğrenciler teşekkür belgeleri ve çeşitli Yeşilay hediyeleri ile ödüllendirildi.

Ce8Cafa8 A820 4D97 A8A4 B3Fee06Bea69

Projenin Etkisi

“Beni Dinler Misiniz?” projesi, bağımlılıkla mücadele konusunda öğrenciler ve ailelerde farkındalık oluşturmanın yanı sıra aile içi iletişimi güçlendirmeyi başardı. Projenin bir diğer amacı ise, günümüzde azalan mektup yazma geleneğini canlandırmaktı. Mektuplar aracılığıyla çocuklar, duygularını ve düşüncelerini ifade etmenin farklı bir yolunu öğrenirken el becerilerini ve hayal güçlerini de geliştirdi. Bu sayede, unutulmaya yüz tutmuş bir gelenek korunmuş ve gelecek nesillere aktarılmış oldu. Burdur PTT Başmüdürlüğü, proje için özel pul bastırarak destek verdi.

Sevindiren Haber Geldi! Bucak'ta Kayıp Kuzenler Bulundu Sevindiren Haber Geldi! Bucak'ta Kayıp Kuzenler Bulundu

061A0De5 712C 42Ca 9038 A299Aea30Efe

Gelecek Planları

2024 yılında başarıyla tamamlanan ve hedefine ulaşan “Beni Dinler Misiniz?” projesi, 2025 yılında Burdur genelinde yaygınlaştırılarak uygulanmaya devam edecek. Bağımlılıkla mücadelede 'Kalpten Kalbe Bağımlılıkla Mücadele' sloganıyla yürütülen proje, genişleterek daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi