ÇevreEkonomiManşetBelediye’nin Fen İşleri Kampüsü yapım ihalesi 21 Ağustos’ta

5 sene ago

Burdur Belediyesi’nin Sultandere Mezarlığı yanındaki Belediye hizmet alanında bulunan alana inşa edilecek olan Fen İşleri Kampüsünün, 21 Ağustos tarihinde yapım ihalesi var. 10 bin m2 kapalı alanda hizmet verecek olan Fen İşleri Kampüsü, alt katta atölyeleri bulunan, üst katında ise hizmet alanları ve sosyal tesisi olan iki katlı bir kampüs olacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Fen İşleri kampüsü ihalesinin 21 Ağustos 2015 Cuma günü ihaleye çıkacağını açıkladı. Kampüsün, modern bir tesis olacağına dikkat çeken Say, batı ilçelerine yakınlığından dolayı, yangın olaylarına daha erken müdahale edilebilmesi için Çatalpınar mevkii’nde bulunan İtfaiye’nin de bu alana taşınacağını belirtti.

ÇATALPINAR’DA HİZMET ALANLARI BOŞALACAK

Fen İşleri’nin faaliyet geçmesinden sonra, Çatalpınar mevkii’nde bulunan; İtfaiye, Fen İşleri , Temizlik İşleri ve Su İşleri hizmet alanlarının boşalacağını açıklayan Ali Say, boşalan bölgeye, İstanbul istikametinden Burdur’a girenler için güzel bir perspektif çalışması yapılacağını dile getirdi.

PARK BAHÇELER DE, KAMPÜS ALANINA TAŞINACAK

Eski Otogar alanıyla beraber, bahsi geçen alanları da kapsayacak şekilde, özel bir proje yapılacağını söyleyen Başkan Yardımcısı Ali Say, “Yeni kurulacak Fen İşleri kampüs alanımızda Park Bahçeler Müdürlüğü de yer alacak. Yeni kampüs alanımızda bir sera projesi de yapacağız. İlk etapta 1000 m2 sera alanı, yanında da 3 bin metrekarelik bir büyüme alanı olacak. Şuan kullandığımız Park Bahçeler alanımızı da Botanik Park yapma imkanı doğacak.” dedi.

Say, bu tür taşınmalarla boşaltılan alanların, Belediye için çok önemli olduğunun da altını çizdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive