GündemManşetSiyasetBELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ: ‘Ucuz politikalara alet olmayacağız’

5 sene ago

Gazi Caddesi’nde uygufamaya konan çift yön’le ilgili eleştirileri değerlendiren, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi adına yapılan kurumsal açıklamada; Gazi Caddesi’ndeki yeni uygulamanın şehrin geleceğine katkı koymak için yapıldığını belirtirken, ‘çift yön uygulamasından siyaset yapmak isteyenlerin ucuz politikalarına alet olunmayacağını’ vurguladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Basın Bürosu aracılığıyla yapılan çift yön’le ilgili yazılı olarak yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“Öncelikle çok değerli Burdur Halkına bize gösterdiği hoşgörü ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Gazi Caddesi’nin ticari hareketliliği arttırmak ve daha akıcı bir trafik için çift yön uygulamasını hayata geçirdik. 11 yıldır süre gelen alışkanlıkların bir günde değiştirilmesinin kolay olmadığının farkındayız. Çift yön uygulamamız herhangi bir siyasi ya da önceki sistemleri tamamen ortadan kaldırmaya yönelik olmadığını belirtmek isterim.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın da yaptığı ankette, ticareti hareketlendirme ve Burdur halkının isteğinin yerine getirilmesi amacıyla çift yön uygulamasını hayata geçirdik. Çift yön uygulamasında ilk günün sonuçlarını değerlendirdik. Hem vatandaşlarımızın tolere etmesi açısından hem de sistemdeki aksaklıkları ve noksanları görüp yerinde uygulamalarla çözüm üretmek için zamana ihtiyacımız var. Bunun için tüm personelimiz ve Emniyet personeliyle birlikte sürekli işbirliği içerisinde çalışmalarımızı gece gündüz demeden devam ettiriyoruz.

Burdur Halkı’nın sistemde gördüğü aksaklıkları bize bildirmesi halinde müdahalelerimizin daha yerinde ve daha çabuk olacağını, bu konuda vatandaş-belediye işbirliğinin olmasını istiyoruz. Sürücü ve vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için trafik işaretlerine ve işaretçilerine dikkat etmelerini rica ediyorum.

Olayın siyasi bir hareket olarak algılanmasına gayret gösteren AKP İl Başkanı ve İl yöneticilerine bu konuda cevabımız çok net ve açıktır. Burdur Belediyesi olarak yaptığımız uygulamada halk memnuniyeti ön plandadır. Bizim için hiçbir şey geri döndürülemez değildir. Sistemin yürümemesi durumunda daha uygun bir sistem için gerekli çalışmaları yapacağımızı değerli Burdur Halkıyla paylaşmak isterim.

Biz günlük işlerden uzak şehrin geleceğine katkı koymak için gayret içerisindeyken çift yön uygulamasından siyaset yapmak isteyenlerin ucuz politikalarına alet olmayacağımızı bildirmek isterim.

Her gün şehit haberleri gelirken şehir merkezinde basit bir uygulamayı adeta iş haline getirmiş ve bir parti yöneticiliğinden uzak bir zihniyetle kendi sosyal medya hesabından paylaşacak kadar basite indirgenmiş bir zihniyeti kınıyorum.

Verdiği bir demeçte başarısız olduklarını ve başarısızlıkları neticesinde vatan evlatlarının bir bir gittiğini kabul eden Sayın Bütüner bence bu ayıbıyla oturmayı öğrenmeli. Bizlerin başarısızlığının geri dönüşü var ancak kendilerinin başarısızlığının dönüşü maalesef yoktur.

Burdur Belediyesi olarak çok değerli Burdur Halkının refahı için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Sevgi ve Saygılarımla.”

Kodlama : SadeMedia Interactive