ManşetSiyasetBELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, İKİNCİ KEZ HALKIN KARŞISINA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

5 ay ago

2019 yerel seçimleri öncesinde seçim takvimi yaklaştıkça, siyasi partilerde aday adaylığı heyecanı, başvuru süreçleri de işlemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 2019 mahalli seçimleri öncesinde belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatlarının başlamasıyla birlikte şehrimizde merakla beklenen ilk adım Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’den geldi.

Bundan beş yıl önce genç bir Eczacı iken aktif siyasete atılarak, 2014 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanlığı görevine seçilen Ercengiz, ikinci kez halkın karşısına çıkmayı hedefliyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, önceki gün ssoyal medya hesaplarından yaptığı kısa açıklamada, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için başvuru formunu doldurduğunu, gelecek hafta içinde bir basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayacağını kamuoyuna duyurdu. Başkan Ercengiz, “Bir kez daha; ‘Burdur için daha yapacak çok işimiz var’ diyerek  Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurumu yapmak üzere gerekli belgeleri tamamladım.Gelecek hafta sizlerin desteği ile basın toplantısında halkımıza adaylığımı açıklayacağım. Saygılarımla.” ifadeleriyle kararını Burdur kamuoyu ile paylaştı.

ERCENGİZ’İN ADAY OLARAK AÇIKLANMASI

BEKLENİYOR

CHP’de işleyen süreç içersinde, kısa bir sürede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkezin, ilk etapta yola devam etmeyi planladığı mevcut il belediye başkanlarını, yeniden aday olarak ilan etmesi bekleniyor. İşte; bu isimlerden biri de; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz.

Yakın bir zamanda Ercengiz’in 2019 Burdur Belediye Başkanlığı yarışında CHP’nin adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive