Tüm dünyayı, ülkemizi ve elimizi tehdit eden koronavirüs tedbirleri kapsamında, Türkiye’de 22 Mart 2020 tarihinde kapatılan, kademeli normale dönüş çalışmaları kapsamında da 11 Mayıs’ta açılacak olan berber ve kuaförler ile ilgili hazırlıklar sürüyor. Burdur Belediyesi de 11 Mayıs’ta açılacak  işyerlerinin Burdur Belediyesi’nce dezenfekte edileceğini bildirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle 22 Mart 2020 tarihinde kapanan işyerleri tekrar açılacak. Burdur Belediyesi 1 aydan fazla süredir kapalı olan işyerleri için harekete geçerek ücretsiz olarak ilaçlayıp dezenfekte edeceklerini belirtti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “11 Mayıs’tan itibaren dükkanlarını açabilecek olan berber ve kuaför kardeşlerim; Çok zor günler geçirdiniz. Burdur Belediyesi olarak İsteyenlerin dükkanlarını ücretsiz olarak ilaçlayıp dezenfekte edeceğiz. Dezenfeksiyon yaptırmak isteyen esnaflarımız Oda Başkanlarına bilgi vermeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.