GündemManşetBEKLENEN İHALE YAPILDI (Depremevleri’ne 655 konut)

2 sene ago

Burdur şehir merkezinde uzun bir süredir büyük bir merakla beklenen Depremevleri bölgesine (Bozkurt Mahallesi) yapımı planlanan toplu konutların yapım ihalesi önceki gün 23 Ocak 2019 tarihinde yapıldı.

Burdur merkezde neredeyse on yıldır gündemde olan, kentin girişindeki Depremevleri bölgesine Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) yapılacak olan TOKİ üçüncü etap konutlarının yapım ihalesinin gerçekleşmesiyle birlikte önemli bir eşik daha aşılmış oldu.

AK Partililerden ortak açıklama

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ile AK Parti’nin 2019 Mart yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt; “beklenen ihale yapıldı” başlıklı açıklamalarıyla bu müjdeli gelişmeyi, Depremevleri’ndeki kentsel dönüşüm atağını kamuoyu ile paylaştılar.

Bozkurt Mahallesi (Deprem Evleri) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 655 Adet Konut, 41 Adet Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme için 15 Ocak 2019 yapılacak ihale ertelenmiş ve 23 Ocak tarihine gün atmıştı. Burdurlu’nun merakla beklediği ihale bugün yapılarak TOKİ Başkanlığı tarafından sosyal medya hesabında duyuruldu. İhaleyi alan firmanın TOKİ ile anlaşmayı imzalamasının hemen sonrasında uzun süredir bekleyen Depremevleri Sakinleri evlerine kavuşmuş olacak.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive