ManşetSiyasetBEKLENEN GELİŞME: MHP Burdur İl ve Merkez Teşkilatları görevden alındı

4 sene ago

Kongre ve tüzük kurultayı tartışmalarının yaşandığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Genel Merkezi’nin il ve ilçe yönetimlerini görevden alma uygulamaları sürüyor. MHP Genel Merkezi’nin bu tasarrufuna MHP Burdur İl Teşkilatı ile Merkez İlçe Teşkilatı da katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nden Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin imzasıyla Burdur Teşkilatı’na gönderilen yazıda İl ve İlçe Yönetimlerinin Parti Tüzüğünün 34’üncü maddesinde Başkanlık Divanına tanınan 52 ve 54’üncü maddelerdeki yetkiye istinaden İl ve Merkez İlçe Teşkilatının feshedildiği bildirildi.

Aslında bu gelişme, Burdur’da siyasi kulislerde beklenen bir gelişme idi… MHP’nin mevcut Lideri Devlet Bahçeli’nin genel başkanlık görevini bırakmasını isteyen, tüzük değiştiği takdirde yapılacak olağanüstü kurultayda MHP Genel Başkanlığına talip olan isimlerden biri olan Merel Akşener, geçtiğimiz haftasonu 1 Mayıs Pazar günü Burdur’a gelişinde, görkemli bir şekilde karşılanarak, coşkulu bir kitleye hitap etmişti… Meral Akşener’in Burdur programına MHP Burdur Teşkilatı yöneticileri de katılmış, Akşener’e desteklerini açık bir şekilde ilan etmişlerdi…

İşte; bu gelişmeler üzerine MHP Genel Merkezi Burdur’da MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Merkez İlçe Başkanı Atila Yeşilgöz ile yönetimlerini görevden aldı.

MHP Burdur İl Teşkilatındaki bu gelişmeler sosyal medyada da geniş yankı buldu. Pek çok takipçi yorumda bulundu. Merkez İlçe Başkanlığından ayrılan Avukat Atila Yeşilgöz, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Genel Merkezimizin takdiri ile, Merkez İlçe Başkanlığı görevim sona ermiş bulunmaktadır. Öncelikle, Kutlu Davamıza Merkez İlçe Başkanı olarak hizmet edebilme şerefine ulaştığım için Allah’ıma sonsuz şükürler olsun. Şahsımı ve yönetimimi iki dönemdir destekleyen delegelerimize, her zaman yanımda olan aileme, dava arkadaşlarıma, kardeşlerime, büyüklerime teşekkürü borç bilirim. Her zaman ifade ettiğim gibi, bizler bu Mübarek Dava’nın hizmetçileriyiz. Zaman gelir başkan olarak, zaman gelir nefer olarak davamızın emrinde çalışırız. Görevimiz ne olursa olsun bizler için önemli olan, inandığımız davaya hizmet edebilme gayretidir. Bizler, makam, mevki, koltuk için değil, inandığımız Davamız ve Davamızın muzafferiyeti için varız. Allah’ın izni ile de var olmaya devam edeceğiz. Bu itibarla, Genel Merkezimizin takdirini saygı ile karşıladığımı ve Ülkücü Hareketin bir neferi olarak davamıza hizmet etmeye devam edeceğimi saygı ile bildiririm.”

Kodlama : SadeMedia Interactive