ManşetSiyasetBEKLENEN DUBLE YOL İHALESİ YAPILDI

6 sene ago

            İlimizde uzun bir süredir beklenen yatırımlardan biri olan, batı koridorundaki ilçelerle ulaşımı bölünmüş karayolu haline getirecek olan                      

Burdur-Karamanlı arası duble yol ihalesinin yapıldığı açıklandı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, konu hakkında yaptığı açıklamada; “Burdur’umuzda uzun süredir gündemde olan Burdur-Karamanlı arası bölünmüş yol ihalesi Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. 46 firmanın katıldığı ihale değerlendirmesi devam etmekte. Karamanlı ve Tefenni çevre yolları yapıldıktan sonra yolun kalan kısmı için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan, Müsteşarımız ve Genel Müdürümüzle görüşmelerimiz sonuç verdi” açıklamasını yaptı.

Bu güzergahda sıkça meydana gelen trafik kazalarını hatırlatan Özçelik, “bu yolun darlığından geçmiş aylarda ölümlü kazalar olmuş birçok vatandaşımız vefat etmişti. Bu olayları Genel Müdürümüzle görüntüleri ile paylaşmıştım.

Şimdi ayrıca Muğla Milletvekilimiz Ali Boğa ile Söğüt-Fethiye arası yolunda bölünmüş yol olarak ihalesini yaptırmayı hedefliyoruz. İnşallah en kısa sürede yol çalışmaları başlamış olur”şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive