GündemManşetBayramda, trafik kazaları Burdur’da da hız kesmedi!

5 sene ago

17 Temmuz 2015 Cuma gününden itibaren kutlamaya başladığımız Ramazan Bayramı’nda trafik terörü ne yazıkki can almaya devam etti! Yapılan bunca yol yatırımlarına, uyarılara, alınan tedbirlere rağmen tatilcilerin yollara düştüğü arefe gününden bayram sonuna kadar meydana gelen 100’e yakın trafik kazasında 81 kişi öldü, 435 kişi yaralandı.

Pek çok tatil güzergahı üzerinde karayolu geçişinin sağlandığı ilimizde de bayram tatili boyunca trafik kazaları meydana geldi. Yeşilova Harmanlı ve Dereköy mevkilerinde, Burdur merkez Kuruçay yakınlarında trafik kazaları yaşandı.

YEŞİLOVA DEREKÖY’DE TRAFİK KAZASI

İlimiz Yeşilova İlçesi’ne bağlı Dereköy yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Ramazan Daştan’ın kullandığı araç Burdur’un Yeşilova İlçesi Dereköy yakınlarında sürücünün aracı mıcıra kaptırması sonucu takla atarak yol kenarındaki tarlaya savruldu. Araç Sürücüsü Ramazan Daştan kazadan yara almadan kurtulurken araçta bulunan kızı Merve Daştan yaralandı. Merve Daştan Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

HARMANLI KÖYÜ’NDE TRAFİK KAZASI; 2’Sİ AĞIR 3 YARALI

İlimiz Yeşilova İlçesi Harmanlı Köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 2’si ağır 3 kişi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olanlar ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burdur’da Kuruçay yakınlarında meydana gelen trafik kazası ucuz atlatıldı. Kazaya karışan araçlarda ölen ya da yaralanan olmaması teselli oldu.Arife günü ile bayramın ilk iki gününde şehir içinde de bir çok maddi hasarlı kaza meydana geldi.

BURDUR’DA BAYRAM YOĞUNLUĞU

OTOBÜS TERMİNALİNE KAÇ ARAÇ GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPTI?

Burdur’da Ramazan Bayramı, yoğun ve hareketli geçti. Kimi Burdurlu, bayramı fırsat bilerek tatile çıkarken, il dışındaki Burdurlular da, yakınlarıyla hasret gidermek için memleketlerine geldi. Burdur göç veren illerden biri olduğu için, bayram tatillerinde başta Antalya olmak üzere çevre illerden, İstanbul, İzmir, Ankara’dan pek çok hemşehrimiz ilimize geliyor. Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminali, bayram yoğunluğundan en fazla nasibini alan yerdi… Burdur Otogarı, en fazla araç yoğunluğunu arefe günü yaşadı. Arefe günü Burdur Şehirlerarası Otobüs terminaline 220 araç giriş-çıkış yaptı. Bayramın birinci günü 73 aracın giriş çıkış yaptığı Terminalde, ikinci gün sayı 136’ya, üçüncü gün ise 159’a çıktı.

Kodlama : SadeMedia Interactive