GündemManşet‘BAYRAMDA SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK’

1 sene ago

İçişleri Bakanlığı dokuz günlük uzun bayram talilinde örnek bir soısyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından, özellikle trafik yoğunluğunun ve dolayısıyla kaza riskinin arttığı Kurban Bayramı süresince, farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklarımızın katılımıyla daha da bir anlam kazanan “BU BAYRAMDA BEN DE TRAFİK POLİSİYİM, HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK” kampanyası başlatılarak 81 il’de uygulamaya konuldu.

Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek amacıyla başlatılan bu kampanya ile aileler üzerinde çocuklarımızın yaptırım etkisi kullanılarak özellikle “aşırı hız, emniyet kemeri ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı” hususlarında kural ihlali yapan, sürücü konumundaki anne ve babalar hedef alınarak, kural ihlallerinin önlenmesine yönelik farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Kampanya kapsamında, bayram süresince trafik ekiplerince yapılan kontroller sırasında araçta bulunan çocuklara Bakanlıkça hazırlanan 100 bin kırmızı düdük, 100 bin görev kartı, 100 bin broşür, 5 bin tişört ve şapka dağıtılacak.

Dağıtılan materyaller sayesinde çocuklar, arabanın içinde bir fahri trafik müfettişi gibi yolculuk edecekler ve bir kural ihlali gördüklerinde kırmızı düdük çalarak anne ve babalarını, sürücüleri uyaracaklardır.

Ayrıca kampanya kapsamında “@trafikegm” twitter adresinden açılacak “#KırmızıDüdük” hashtagına seyahat esnasında verilen görevi tamamladığını fotoğraflayıp buraya etiketleyen ve en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edilecek.

Farkındalık oluşturmak için başlatılan “HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK” kampanyası ve alınan tüm tedbirler vatandaşlarımızın Bayram sevinçlerinin üzüntüye dönüşmemesi içindir. Bu kapsamda ilimizde de vatandaşlarımızın Kurban Bayramı tatilini, huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri teminen Valiliğimizce gerekli tüm tedbirler en üst seviyede alındı.

Kodlama : SadeMedia Interactive