Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, vatandaşlara kurban kesimi ve atıkların doğru bertarafı konusunda hassasiyet çağrısında bulundu.

Burdur'da Bayram Namazı Manzaraları Burdur'da Bayram Namazı Manzaraları

Başkan Ercengiz’in çağrısında,

“Usulüne uygun şekilde bertaraf edilmeyen, çevreye atılan hayvan atıkları hem kurban süresince hem de bayram sonrasında milyarlarca karasineğin üremesine ve çevreye çeşitli hastalıkların yayılmasına en elverişli ortamı sağlamaktadır.

Depositphotos 47562499 Stock Photo The Common Housefly

Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı sırasında ve sonrasında oluşan hayvan dışkısı ile kesim sonrası derelere, boş arazilere, ızgaralara, mazgallara atılan kurban atıklarının çevre kirliliğine neden olmayacak şekilde yok edilmesi, sakatat ve deri dâhil tüm yan ürünlerin ülke ekonomisine katkısını sağlayacak şekilde değerlendirilmesi, değerlendirilemiyorsa gömülme işlemi yapmaları gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz kurallara uymayanlara Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz cezai işlem uygulayacaktır. Bayram tatili süresince de oluşturduğumuz ekiplerimiz görev başında olacak. Yaptığımız çalışmalarla, Kurban Bayramı’nda ilimizde bulunan her vatandaşımız; temiz, huzurlu ve rahat bir bayram geçirecek Tüm vatandaşlarımızın anlayışınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

dedi.

Kaynak: YENİ GÜN MEDYA