ManşetBayram Özçelik’ten; YOL MÜJDELERİ

2 sene ago

Batı Akdeniz bölgesinde yer alan, Akdeniz ile Ege bölgesi’ni Anadolu’la bağlayan karayolları üzerinde bulunan Burdur’da yeni yol yatırımları yolda… Güneybatı Ege ile Akdeniz kesişimi üzerinde yer alan Burdur’un coğrafi, yol avantajını güçlendirecek yeni yol yatırımları hayata geçiriliyor.

Antalya, Fethiye gibi turizm merkezlerine karayolu ulaşımını sağlayan Burdur’daki karayolu yatırımlarını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, ilimizdeki yeni yol müjdelerini kamuoyuna duyurdu.

AK Parti iktidarlarının Burdur’da büyük yol yatırımları gerçekleştirdiğini hatırlatan Özçelik’in Ağlasun Çatak yolu ve Gölhisar Çameli yolu çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK ve HABERLEŞME BAKANLIĞINDAN BURDUR’A MÜJDE GELDİ

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 2018 yılında yatırım programına alınan Karayolları projeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Yatırım programına alınan projelerle ilgili açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “2018 Yatırım programına alınması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’la Sıkı görüşmeler gerçekleştirdiğimiz Sonucu Ağlasun ÇATAK YOLU ve Gölhisar-ÇAMELİ YOLU Yatırım Programına Alındı. Ağlasun ÇATAK Yolumuz Burdur-Çine – Taşkapı – Yeşilbaşköy – Ağlasun İl Yolu Taşkapı, Gökpınar yerleşimleri üzerinden bağlamaktadır. Sathi kaplamalı yol olarak hizmet veren yolun dar kesimleri de genişletilecektir. Toplam 19 Km uzunluğundaki yolun, yapımı gerçekleşince 2 Km daha kısalacaktır. Bu yolumuzun bazı kesimlerinde genişlemeler gerçekleşerek standartlar yükseltilecektir.

Bu yolumuzun proje değeri 28 MİLYON TL’dir. Yine Gölhisar ilçemiz için büyük önem arz eden Gölhisar – ÇAMELİ yolumuzun bölge sınırlarımız içerisinde bulunan 10 Km’lik kısmının projesi tamamlanarak yatırım programına alındı. Bu proje yapımı gerçekleştikten sonra Çameli yolu 3 Km kısalacaktır. Proje değeri 49 MİLYON TL olan projemiz Gölhisarlı hemşerilerimize hayırlı olsun.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal’a ve Karayolları 13. Bölge Müdürümüz Arif Çobanoğlu’na hemşerilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive