EkonomiManşetBayram Özçelik’ten çarpıcı öneri: “Isparta ve Burdur birlikte FUAR ALANI yapalım”

4 sene ago

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, geçtiğimiz hafta 28 Nisan 2016 Perşembe günü başlayıp, 1 Mayıs 2016 Pazar günü sona eren Burdur Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı değerlendirdiği açıklamasında ilginç bir öneriyi kamuoyunun gündemine taşıdı.

İki komşu il Isparta ve Burdur’un bütün dinamikleriyle birlikte hareket ederek, iki şehrin arasına görkemli bir fuar alanı inşa edilebileceğini dile getiren Özçelik böylece fuar etkinliklerinin bölgesel karakter kazanacağını vurguladı. Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Ispartadaki ve Burdur’daki tüm oda ve birlik başkanlarıyla bir araya gelerek Isparta ve Burdur şehrimize yakın bir alanda muhteşem ve görkemli bir fuar alanı yapalım’’ dedi.

Teke Yöresi 2. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarında ziyaretlerine devam eden Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur’un hayvancılıkta bir marka olduğunu söyleyerek bunu hayvanların Türkiye geneline kıyasla birçok özelliklerine bakarak görebileceğimizi söyledi.

BİRLİKTE YENİ FUAR ALANI YAPALIM

Açıklamalarına devam eden Özçelik, ”Isparta daki ve Burdur’daki tüm oda ve birlik başkanlarıyla bir araya gelerek Isparta ve Burdur şehrimize yakın bir alanda muhteşem ve görkemli bir fuar alanı yapalım istiyorum. Bu teklifi Burdur’daki arkadaşlarımızla değerlendirdik konuştuk’’ dedi

Milletvekil Özçelik, “Öyle bir yere yapalım ki şehrimize yakın ikisinin ortak noktasında bir fuar alanını ortak gerçekleştirelim.”

GÖLLER YÖRESİ FUARI

Konuşmasına devam eden Milletvekili Özçelik,’’Bu fuarın adını da Göller Yöresi fuarı koyalım. Kalkınma ajanslarımız ortak olsun, Valilerimiz öncülük etsin ama bu çalışmayı yapmamız lazım. Bu teklifin Isparta tarafından da çok iyi değerlendirileceğini düşünüyorum, malum havaalanına yakın bir yer alan ilan edildi ama orada hiçbir adım atılmadı gelin birlik olalım. iki şehrin ortasında Burdur ve Isparta ortak fuar alanını gerçekleştirelim. Biz Burdur olarak hazırız ve Isparta’dan bir değerlendirme sonucu adım atmayı bekliyoruz.’’ dedi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive