ManşetBayram Özçelik’e VEFA GECESİ

5 sene ago

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olarak ilimizde sağlık iş kolunda faaliyet gösteren Sağlık-Sen Burdur Şubesi, ilimizde yaklaşık 13 yıldır Burdur Milletvekilliği görevini yürüten Bayram Özçelik için ‘ahde vefa’ etkinliği tertipledi.

Çarşamba akşamı MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen Sağlık Sen’in organize ettiği gecede, Özçelik’in başta sağlık sektörü olmak üzere ilimize kazandırdığı hizmetler, yatırımlar için teşakkür edildi. AK Parti’den 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde Burdur Milletvekili Özçelik, bir hayli duygulu anlar yaşadı. Memur – Sen’e bağlı Sağlık Sen Burdur Şubesi tarafından Çanakkale Zaferi’mizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında MAKÜ Sergi ve Konferans Salonu’nda bir program tertip etti. Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de katıldığı programda Burdur’da sağlık sektörüne yaptığı yatırımlardan dolayı yaklaşık 13 yıldır ilimizde AK Parti’den Burdur Milletvekilliği görevini yürüten Bayram Özçelik’e teşekkür plaketi verildi. Yoğun katılımın olduğu, duygusal anların yaşandığı etkinlikte, Bayram Özçelik salon’da bulunan tüm katılımcılar ile tek tek selamlaştı. Program sonunda Eşi Melike Özçelik, küçük oğlu İhsan Selim Özçelik, Annesi Vesile Özçelik, Babası Osman Özçelik ile beraber tüm katılımcıları ayakta uğurlayan Özçelik, “Partimizin kuruluşundan bu tarafa görev yapan tüm arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” diyerek, büyük vefa örneği gösteren tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

ÖNCE SERGİ AÇILDI

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı 19.30’da MAKÜ Sergi ve Konferans Salonu girişinde Bayram Özçelik’in yaptığı hizmet, katıldığı aktivite ve faaliyetlerin resmedildiği fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Akabinde resepsiyon verildi.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılının kutlandığı ve akabinde Burdur’a ve ülkemize yapılan sağlık yatırımlarında yaptığı katkılardan dolayı teşekkür konuşmalarının yapıldığı etkinliklere Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen Başkan Vekili İdris Baykan, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Meclis Başkanı Feyzi Oktay, Hayırsever İş adamı Ercan Akın, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Ak Parti İl Başkanı Av. Ömer Bütüner, Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Memur -Sen Burdur Şubesi Başkanı Faruk Bilgiç, Memur Sen’e bağlı iş kolları başkanları, il ilçe belediye ve il genel meclisi üyeleri, milletvekili adayları, bazı kamu kurum ve kuruluşları daire müdürleri ile partililer katıldılar

SIHHIYE 1915 KISA FİLM GÖSTERİMİ YAPILDI

Çanakkale Savaşlarını anlatan “Sıhhiye 1915” konulu kısa film gösterimi yapıldı. Atalarımızın vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hangi şartlarda ve koşullarda canları pahasına savaştıkları gözler önüne serildi.

OZAN “ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNET İLE ANIYORUZ”

Sağlık Sen Burdur Şube Başkanı M . Faruk Ozan yaptığı açış konuşmasında şunları söyledi: “O iyi insanlar o güzel atlara binip gittiler” diyor yazar Çanakkale Zaferimizin 100. yılında güzel atlara binerek alemlere uçup giden 250 bin şehidimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu güzel üniversitemize ismi verilen Mehmet Akif Ersoy’u da rahmet ve minnet ile anıyoruz. Kimsenin olmadığı bir zamanda ben de varım diyerek Özgürlükten demokrasiden hukuktan ve ezilenlerden yana tavır alarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olacak. Memur Sen Sendikasının tohumunu atan ve sonrada o güzel atalara binip çekip giden Mecsid’i Aksa Şairi o iyi insan Mehmet Akif İnan’ı da rahmet ve saygı ile anıyoruz.

ÖZÇELİK’E TEŞEKKÜR

“Geçmişte olduğu gibi bugünden sonra da ülkenin içerisinde bulunduğu son zamanlarda darbeci zihniyetlere karşı göğsünü siper eden Memur Sen camiası duruşunu cesurca taviz vermeden sürdürecektir.

Burdur’da sağlık sektöre yaptığı yatırımlardan dolayı Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e teşekkür eden Ozan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:“Şunu çok iyi bilin ki samimi hizmetlerinizden dolayı sizlerde bizlerin gönlünde taht kurdunuz. Bundan sonraki hayatınızda sizlere öncelikle sağlıklı günler diliyor ve samimi hizmetlerinizin en güzel şekli ile devam etmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Bahtınız yolunuz açık oldu. Rabbim her daim sizinle olsun”

Burdur İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram konuşmasına çocukluğunu anlatarak başladı. “Babam Sümerbank dokuma fabrikasından emekli, tabii doğal olarak biz SSK’lıyız. Çocukken hastaneye biz 4 kişi birden giderdik. Bunun bir sebebi vardı. 1 kişi sabahtan sıra almaya gider. 1 kişi ilaç kuyruğunda bekler. 1 kişi de hastanın yanında durur. Tabii acilden girme şansımız yok. İnsana insanca hizmet edilmeyen dönemden geldik. Bir gün çok hastayız babam dedi ki; ‘oğlum dedi muayene olamıyoruz. Muayenehaneye gitmemiz gerekiyor ben başhekim ile görüşeyim’ dedi. ‘Tamam baba’ dedik. Gitti babam. Tabii babam tabiri caizse yalvarıyor. Tabii ben o olaylar yaşandığı zaman. ‘Dedim ki hekim olacağım. Sağlık yöneticisi olmayı aklıma koymuştum.’ Nasip oldu. Rabbim dualarımı kabul etti. 4 mükemmel olay yaşadım. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sağlık dönüşüm programına dahil olduk Vekilimiz Bayram Özçelik’e ile çalışma şerefine nail oldum. Birlikte güzel işler başardık.”

“UYUMDA VERİM OLUR”

AK Parti’den 22. ve 23. Dönem Burdur Milletvekilliği yapan, Özçelik’le sergilediği uyumla hep dikkat çeken Mehmet Alp’de konuşmasında ‘uyum’dan bahsetti. Alp, kurumların uyum içerisinde çalışmasıyla çok güzel işler yapıldığının altını çizdi. Kendisinin de Bayram Özçelik ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışıp, hizmetler ürettiklerini anlattı, makamların gelip geçici olduğunu söyledi. Alp, “Burdur Devlet Hastanesi yapılırken biz Antalya Araştırma Hastanesi’nden önce başlamıştık. Çok önemli bu, o zaman Sağlık Bakanlığı’na götürdüğümüz projelerde Bayram Bey katip üyeliğinde idi. Proje bagajında gidip geliyordu. 1-2 yıl mücadele yaptık. Sadece buradaki Devlet Hastanesi için, söylemek istemiyorum, o günkü kişiler bizi frenlemek için ellerinden geline yaptılar. Kardeşim Hastaneyi Bayram Bey’de, ben de götürüp gidecek değiliz. Burdur’a hizmet yapabilmek için uğraştık”

“VEFA İMANDANDIR”

Memur Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş; “Bayram Özçelik için Vefa Gecesi düzenliyoruz, Gelir misiniz denildiğinde. Geleceğiz dedik. Çünkü Vefa İmamdandır dedik ve bugün aranızdayız. Genelde bu tür etkinlikler birileri bir makama geldiği zaman yapılır. Makamdan gidildiği zaman eğer iyi eserler bırakmamışsanız, yanınızda kimseyi bulamazsınız. Bugün burada bu kalabalık varsa, makamı bırakmak için böyle etkinlik düzenleniyor ise demek ki o insanın vefası vardır. İyiliği, dostluğu vardır. Tabii Bizim de sayın Vekilimize vefa borcumuz var. Çünkü kendileri sağlık çalışanı diş hekimi olarak Meclis’te bulunduğu süre içerisinde biz sağlık çalışanlarının sorunları noktasında, çözümü noktasında her kapısını çaldığımızda sıcak bir ilgi ile karşıladı. Elinden ne geliyor ise yapmanın gayretini gösterdi. Ben kendilerine huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

MEMİŞ: “ŞEHİTLETİMİZİ RAHMET VE MİNNET İLE YAD EDİYORUM”

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Çanakkale Zaferi’nin 100 yılı bu 100 yıl. Pazartesi günü 18 Mayıs. Tıbbiyeli Şehitleri anma günü. 18 Mayıs gece 3 civarında İstanbul’daki Tıp Fakültesi’nden oraya giden o gencecik vatan evlatlarının şehit olduğu tarih. Ve biz Sağlık Sen genel merkezi olarak. Yaklaşık 7 yıldır bir süredir. Tıbbiyeli şehitleri anma programını Çanakkale’de düzenliyoruz. Orada şehitlerimizi yad ediyoruz. Ben bu vesile ile başta Tıbbiyeli şehitlerimiz olmak kaydı ile vatanı için Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i ile omuz omuza bu milleti bu ülkeyi müdafaa eden bu milleti bu vatanı düşmana teslim etmeyen çok değerli şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyorum”

Memiş konuşmasında Memur-Sen’in nasıl bir sendikacılık yaptığından bahsetti, elde ettiklerini kazanımları anlattı. Sağlık çalışanlarına yıpranma payının verilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

ÖZÇELİK’İN HAYATI ANLATAN KISA BİR FİLM İZLETTİRİLDİ

Protokol konuşmalarının ardından AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in hayatını anlatan kısa film gösterimi yapıldı.

“HALKIMIZIN VEKÂLETİNİ VERMESİBİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

22., 23 ve 24. dönem Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’te konuşmasında şunları söyledi:

“Diş Hekimliği olarak görev yaparken, 14 Ağustos 2001 yılında kurulan partimiz kurucu il başkanı olarak adayların arasında yer almıştık. Sonra bu görevi bize tevdi ettiler. Güzel iyi bir hazırlık çok iyi bir çalışma 36 yaşında Milletvekili olduk. 16 ay sonra gelen ilk genel seçimlerde 2.sıradan Milletvekili adayı oldum. 1. sırayı beklerken Mehmet ağabey birinciliğe geldi. Ben ikinci sıradadan aday gösterildim. 2007 seçimlerinde 1. sıradan milletvekili adayı oldum. 2011 seçimlerinde de yine birinci sıradan milletvekili adayı oldum. Tabii bu sürecin içinde şu ana kadar. Milletvekili olarak yaptığım bu görevler, hizmetlerin hepsinde ‘benim bütçem benim katkım’ olarak algılamak doğru bir şey değil. Bunların mimarı önderi başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu salondan şükranlarımı sunuyorum. Allah ondan razı olsun. Sağlık Müdürümüzün ifade ettiği gibi böyle dönemlerde hizmet yapmak her kişiye nasip olmaz. Böyle bir iktidarda böyle bir lider ile AK Parti camiasında ile siyaset yapmak kimseye nasip olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın o süreçte bizleri Burdur’da aday olarak göstermesi ve Burdur halkının da güvenerek vekaletini bize vermiş olması bizi çok mutlu etti.

Görev yaptığı süre zarfından kimsenin kalbini kırmamaya çalıştığını sözlerine ekleyen Özçelik, “Eğer bir kişiyi telefonda veya bir başka şekilde üzdüysem, onun acısını hep yüreğimde hissettim acaba nasıl affettirebilirim diye hep fırsat kolladım. Belki o özeliğimden dolayı belki de kendi kendime kızdım. Alıngan milletvekili olmak gerçekten zor. Siyasetin her saniyesinde bir olay, bir süreç ile karşılaşıyorsunuz. Karar vermeniz gerekiyor. ve o kararında arkasında durmanız gerekiyor. Şimdiye kadar Burdur da bu süreç içerisinde STK’lar ile uyumlu bir şekilde çalıştık. Huzurlarınızda tüm STK’lara teşekkür ediyorum. Burdur’a üniversite yapılsın, 2 OSB bitirilsin, kalkınmada öncelikli yöre olalım il olalım dediler. 3 bölgeye geldik ama yeteri kadar desteği alamadık. Burdur için Karaçal Barajı bitsin dediler, gerçekten bitti. Bunun yanında Ak Parti’nin Burdur’a getirmeye çalıştığı her türlü imkânı da Burdur’a getirmeye çalıştık. TOKİ, Doğalgazından, eğitim kurumlarından, Burdur’umuzun çehresini değiştirme adına işlere imza attığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Özçelik, Burdur’dan şimdiye kadar milletvekili seçilenler hakkında da bilgi verdi. Bayram Özçelik konuşmasında şunları söyledi:

“TBMM’inde Burdur’dan, 22. döneme kadar 71 milletvekili ve daha sonra da 4 milletvekili olarak bizimle beraber 75 milletvekili görev yapmış. Burdur’un ilk milletvekili Halil Hulusi Ermiş Efendi 23 Nisan 1920 tarihinde milletvekili seçilmiş, ancak iki gün sonra vefat etmiş ve Ankara’da Hacıbayram Mezarlığını defnedilmiştir. Türk siyasi hayatı çok çetrefilli ve zor dönemler yaşadı. Çok partili hayata geçtikten sonra da aynı şekilde… 85 yılda Ak Parti gelinceye kadar 57 tane hükümet kurulmuş. Hükümet başına 85 yıla böldüğümüz zaman 1 yıl 4 ay gibi bir süre düşmüş. Bu süreç içinde Burdur milletvekili olarak iki dönem, üç dönem, dört dönem, yedi dönem (Fethi Çelikbaş) görev yapanlar olmuş. İlk Burdur doğumlu milletvekilimiz Halil Hulusi Ermiş Efendi olmuş. Ama Selanik, Yunanistan, Bosna-Aziziye, Üsküp, İşkodra, İzmir doğumlu milletvekilleri olmuş. Belediye Başkanlığından milletvekilliği yapan bir kişi Cemal Aktaş olmuş. Aynı köyden üç milletvekili (Kemal Aktaş, Osman Erol, Mehmet Alp) çıkaran Bucak İncirdere Köyü var. Bucak doğumlu, İstanbul doğumlu, Tefennili, Yeşilova, Karamanlılı milletvekilleri var. Bu arada Burdurlu olup, diğer illerden seçilen milletvekilleri olmuş. Bakan olan milletvekillerimiz; Mustafa Şeref Özkan, Fethi Çelikbaş ve Mustafa Çiloğlu. Orgeneral Fahrettin Altay, Burdur Milletvekili seçilmesine rağmen, meclise katılmadan istifa etmiş ve yerine Mehmet Ali Ulvi seçilmiştir. TBMM Başkanlık Divanı ve Katip Üye olan iki milletvekili var; Kazım Üstüner ve Bayram Özçelik. Yedi dönem milletvekilliği yapan Fethi Çelikbaş Demokrat Parti’den, Hürriyet Partisi’nden, Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili olmuş, Güven Partisi’ni kurmuş, Cumhurbaşkanlığı kontenjan üyesi olmuş ve en son da Anavatan Partisi milletvekili olmuştur. Mesleklerine göre; Tıbbiyeli, maliyeci, mühendis, öğretmen, Eczacı, Karaharp Okulu mezunu, mimar, mülkiyeli, hukukçu veteriner ve diş hekimi Burdur milletvekilleri olmuştur.

 

EŞİ MELİKE ÖZÇELİK DUYGULARINI ANLATTI

Bayram Özçelik’in eşi Melike Özçelik; “Mutluluğu üzüntüyü beraber yaşadık. Acı ve tatlı günü beraber paylaştık. Her zaman için eşime destek oldum, zor günleri beraber aşmaya çalıştım. Allah razı olsun o da bize destek oldu. Çevremizin de çok desteği oldu. Çocuklarımız da bize destek oldular” dedi.

DANIŞMANI POLAT DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEDİ

Milletvekili Bayram Özçelik’in Danışmanı, kurucu il başkanlığından bu yana Özçelik’in siyasi çalışmalarını yürüten ekibin içinde olan İsrafil Polat, “Ak Parti kurulduktan bu yana Sayın Milletvekilimiz Bayram Özçelik Bey ile çalışmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Zaman zaman ağabeylik babalık kardeşlik yaptı. Her bir zaman amir değil, bir ağabey gibi yaklaştı. Kendine Burdur halkı ve şahsım adıma sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive