Burdur siyasetinin son 22 yılına damga vuran isimlerden biri olan, Kasım 2022 - Mayıs 2023  yılları arasında 5 dönem AK Parti'den Burdur Milletvekilliği yapan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde de AK Parti'den Burdur Belediye Başkanı Aday Adayı olan Bayram Özçelik, suskunluğunu bozarak pazar gecesi sosyal medya hesabından görüntülü bir açıklama yaptı.
Yerel seçim sürecinde uzun bir süredir ismi Burdur kamuoyunda çok konuşulan, tartışılan Özçelik'in Burdur il merkezinde iktidar partisi AK Parti'nin belediye başkanı adayı olup olmayacağı büyük merak konusu idi...
Özçelik, kamuoyundaki genel beklentiye göre, favori aday konumundaydı...
Aday Adaylığı başvurusunu Ankara'da genel merkez nezdinde yapan, aday adaylığı süreci boyunca hiçbir açıklama yapmayan Bayram Özçelik, ilk kez konuştu.
Özçelik, 18 Ocak'ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün illerde belediye başkan adaylarını ilan etmesinden sonra ilk kez bir açıklama yaparak, neden belediye başkanlığına talip olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

5 dönem milletvekilliğinin ardından belediye başkanlığına neden aday olduğu sorusuna cevap veren Özçelik, “Burdur halkına tecrübelerimle hizmet etmek için aday oldum. Kenarda,köşede kalmak istemedim. Halkımızın teveccühü ile de aday olmak istedim”şeklinde cevapladı.

"Eğer ben aday başvurusu yapmasaydım, vatandaşların neden kenara çekildiğimi sorgulayacağı bu serzenişleri duymamak tecrübelerimi ve bilgi birikimimi yansıtmak için bu tercihi yapma durumda kaldım. Adaylık başvurusunda bulundum” diyen Özçelik, “Hakkımda söylenen her türlü eksik,yalan,yanlış,dedikodu ve iftiralara yeri ve zamanı geldiğinde tek tek cevap vereceğim” dedi.

İŞTE BAYRAM ÖZÇELİK’İN VİDEOSU!

Kaynak: YENİGÜN MEDYA