ManşetSiyasetBayram Özçelik, erken seçimde vekilliğe talip oldu

5 sene ago

AK Parti’de yeni seçim süreci ile birlikte üç dönem kuralının yeniden yorumlanması kararının ardından ilimizde üç dönem üstüste vekilik görevi yapan Bayram Özçelik’e yeniden aday olabilme yolu açıldı.

Bilindiği gibi; 1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesinde AK Parti’de dikkatler üç dönemlik vekillerle ilgili alınacak karara çevrilmişti. Geçtiğimiz günlerde toplanan AK Parti MYK, 12 Eylül’de yapılacak olan büyük kongre öncesinde üç dönem kuralı hakkında revizyon kararı aldı.Buna göre 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde üç dönem kuralına takıldıkları için aday gösterilmeyen isimler, 26. dönem için aday olabilecekler. Bu isimlerden kaçının listelerde yer bulacağı, aday listelerinin bildirileceği 18 Eylül’de kesinlik kazanacak. Bu arada 25. dönemde seçilen, yeni dönem öncesinde üç dönem kuralına takılan 26 Milletvekilinin de, 25. dönem çalışmaları çok kısa sürdüğü için yeni dönemde de aday olabilecekleri kararlaştırıldı.

Tüm bu gelişmelerin ardından 22,23 ve 24’üncü dönemlerde TBMM’de Ak Parti Burdur Milletvekili olarak görev yapan Bayram Özçelik 1 Kasım 2015’te yapılacak erken seçimde aday adayı olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı.Açıklamasında, Burdur’da 2001 yılında kurucu il başkanı olarak aktif siyasi yaşamına başladığını hatırlatan Özçelik, genç yaşta kazandığı siyasi tecrübeleri, birikimi, ülkenin imarında, Burdur’un gelişmesinde kullanmak için 1 Kasım 2015 seçiminde aday adayı olduğunu ilan etti. AK Parti’nin Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu öncülüğünde lider ülke, kalkınmış ülke idealine katkı koymak için adaylığa talip olduğunu belirten Özçelik, 3 Kasım 2002’de başlayan hikayede 1 Kasım 2015’de yeni bir sayfa açma hedefi taşıdığını bildirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive