Kurban Bayramı yaklaşırken emekli vatandaşlar, bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası bayram ikramiyelerinin ödeme tarihlerini açıkladı. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında maaş alan emeklilerin bayram ikramiyeleri, belirlenen tarihlerde hesaplarına yatırılacak.

Yarın Hesaplarda! Bayram Öncesi Bu Haber İyi Gelecek Yarın Hesaplarda! Bayram Öncesi Bu Haber İyi Gelecek

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Bu yıl yapılan %50'lik zamdan sonra emekli bayram ikramiyesi 2 bin TL'den 3 bin TL'ye yükselmişti. İlk ödeme Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına yatırılmıştı. İkinci ödemeler ise Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihleri netleştirdi.

K Q5Vci L Y U Ea E20 Ctp G2Q6G

Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri 10-14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak. Bu süre zarfında emekliler, bayram ikramiyelerini hesaplarında görebilecekler. İşte ödeme tarihleri:

  • 4C (Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde ödenecek.
  • 4B (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde ödenecek.
  • 4A (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri ise 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek.

Bayram İkramiyesi Artışı

Bu yıl yapılan %50'lik zamla birlikte, emekli bayram ikramiyesi 2 bin TL'den 3 bin TL'ye yükseltildi. İlk ödeme, Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına yatırılmıştı. İkinci ödeme ise Kurban Bayramı öncesinde yapılacak. Emekliler, bayram öncesinde ikramiyelerini alarak bayram hazırlıklarını daha rahat yapabilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi