Batman'da 01 Temmuz 2024 Tarihinde Planlanan Elektrik Kesintileri

Batman ilinde 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü çeşitli ilçelerde planlı elektrik kesintileri yaşanacak. Kesintiler, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle belirli bölgelerde elektrik hizmetinin geçici olarak durdurulmasına neden olacak.

Beşiri İlçesi: Beşiri ilçesinde 8 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden etkilenecek bölgeler arasında Işıkveren, Kumrulu, Yeşiloba, Çavuşbayırı, Göktaş, Hanlı, Beşpınar, Sütlüce, Doruklu, Güvercinlik, Yalınca, Ortaalan, Kütüklü, Kumçay, Kurukavak, Asmadere, Çakıllı, Kayatepe, Yağlıca, Arılı, Kaşüstü, Doğanpazarı ve Demirdöven yer alıyor. Kesintinin sebebi, Kumrulu TR trafosunda yapılacak 1. ve 2. seviye trafo postası bakım çalışması olarak açıklandı. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 17:00'de sona erecek.

Aynı gün Beşiri ilçesinde 3 saat sürecek başka bir elektrik kesintisi daha planlanmış durumda. Bu kesintiden Organize Sanayi Bölgesi, Örmegöze ve Ağılcık bölgeleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, Karetepe KÖK Örmegöze çıkışında özel müşteriler çalışması olarak belirtildi. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 12:00'de sona erecek.

Merkez İlçesi: Batman Merkez ilçesinde de 9 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden etkilenecek bölgeler arasında Kolbaşı, Demirbilek, Yakıtlı ve Yolveren mahalleleri bulunuyor. Kesintinin sebebi, 3. seviye bakım kapsamında bes kabininden Kolbaşı çıkışında hat bakım ve direk dikim işleri olarak açıklandı. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 18:00'de sona erecek.

Ayrıca, Merkez ilçesinde 5 saat 30 dakika sürecek başka bir elektrik kesintisi daha planlanmış durumda. Bu kesintiden Yenişehir ve Kuyubaşı mahalleleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, 72TR-03670 kodlu trafoda 1. ve 2. seviye kapsamında direk tipi trafo bakımı olarak belirtildi. Kesinti saat 09:30'da başlayacak ve 15:00'te sona erecek.

Hasankeyf İlçesi: Hasankeyf ilçesinde 4 saat 30 dakika sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden Kültür mahallesi etkilenecek. Kesintinin sebebi, DM-16 Belediye çıkışı özel müşteriler çalışması olarak açıklandı. Kesinti saat 09:30'da başlayacak ve 14:00'te sona erecek.

Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Kozluk İlçesi: Kozluk ilçesinde 2 saat 30 dakika sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden Derince, Seymenler, Çay (Derince), Çayhan, Yazpınar, Tuzlagözü, Süleymana ve Dikenli mahalleleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, Çayhan kökten Yazıpınar-Derince çıkışı özel müşteriler çalışması olarak belirtildi. Kesinti saat 09:30'da başlayacak ve 12:00'de sona erecek.

Sason İlçesi: Sason ilçesinde 4 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden Taşyuva, Meşeli, Keçiler, Sarıkız, Kayadibi (Örenağıl), Üçdirek, Kömürdür, Aykonak, Taşlıca, Örenağıl, Deliktaş Mezra, Çukurca, Elagöz, Dağlıca Mezra, Arpacık Mezra, Kayadüzü, Ergünü, Çemeşeşo Mezra, Boğazkapi, Yoluüstü, Yamanlı Mezra, Çakmaklı Mezra, Ekinlik Mezra, Çakırpınar, Karaağaç, Sariyayla, Karayün, Yürekli, Çalışırlar, Derince, Özlüce Mezra, Kaleyolu, Kınalı, Sarigan Mezra, Şehan Mezra, Gençler, Giribani Mezra, Çayırlı, Erikli, Aşağı, Altındere, Dumlupınar, Karşıyaka (Merkez), Yukarı, Yıldız (Merkez), Turnalı, Taşburun, Yuvalar, Kilis, Çınarlı, Konaklı Mezra, Osmanik, Dikbayır, Keçeli, Kurt, Yukarı Ergünü (Ergünü), Hazzank, Hopir Mezra, Gortir Mezra, Üçevler, Hilinsur, Yukarı Ergünü (Kayadüzü), Zornik Mezra, Aşağı Çayırlı, Girasur ve Pijunik mahalleleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, 3. seviye bakım kapsamında DM2'den DM3 çıkışında boya badana çalışması olarak açıklandı. Kesinti saat 10:00'da başlayacak ve 14:00'te sona erecek.

Beşiri İlçesi (Kuşçukuru): Beşiri ilçesinde Kuşçukuru mahallesinde 4 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin sebebi, Kuşçukuru TR TMŞ bazlı kesinti olarak belirtildi. Kesinti saat 11:00'de başlayacak ve 15:00'te sona erecek.

Kaynak: Haber Merkezi