ManşetSiyasetBATI BÖLGESİNDE DUBLE YOL; çalışmalarına yeniden başlandı

6 ay ago

BURDUR-KARAMANLI TEFENNİ-ÇAVDIR YOLU YAPIMINA BAŞLANDI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık yaptıkları ortak açıklama ile Burdur ilini batı ilçelerine bağlayan bölünmüş yol (duble yol) çalışmalarına yeniden başlanıldığı bilgisini kamuoyu ile paylaştılar.

Hatırlanacağı gibi; Burdur’u Fethiye’ye bağlayan, ilimizin batısındaki ilçeleri yakından ilgilendiren duble yol yatırımı ilimizde yıllardır gündemde olan, öncelikli konu başlığı… Geçtiğimiz yıllarda başlanan bölünmüş yol çalışmaları, yol yatırımları bir türlü istenilen hızda, beklendiği gibi ilerleyemedi.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık yaptıkları ortak açıklama ile Burdur ilini batı ilçelerine bağlayan bölünmüş yol çalışmalarına yeniden başlanıldığı belirttiler.

“YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK”

Yüklenici Firma tarafından yol çalışmaların durdurulduğunu ancak, Bakanlık ile yapılan görüşmeler neticesinde tekrar çalışmaların başladığını belirten AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Burdur ilimizi batı ilçelerimize bağlayan bu yolda bölünmüş yol çalışmalara başlanmıştı ve yolda aralıklarla bölünmüş yoll çalışmaları tamamlanmıştı. Özellikle Karaçal Köyü’nden geçen yol, Mürseller varyantında yollar yapılmıştı ve özellikle Karamanlı, Tefenni ilçe içerisinden geçen güzergâhlar Çevre Yolu ve bölünmüş yol olarak tamamlandı.

Özellikle 24 Haziran seçimlerinden önce yol çalışmaları yüklenici firma tarafından durdurulmuş idi. Seçim sonrası eskiden Karayolları Genel Müdürü olarak Burdur yolları üzerinde hizmetler yaptığımız yeni Ulaştırma Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’a Milletvekilleri olarak hayırlı olsun ziyaretimizde ‘bu tarayolunun tekrar başlanmasını talepte’ bulunduk. Yine yeni Karayolları Genel Müdürümüzü Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaretimizde bu talebimizi iletmiştik.

Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Isparta İli ziyaretlerinde Burdur Valimiz Hasan Şıldak ve İl Başkanımız Volkan Mengi ile beraber Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’a ve Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’na yüklenici firma ile görüşülerek yolun başlaması talebimizi tekrarlamıştık.

Yine yüklenici firma ile 2 defa görüşmemiz neticesinde de bu hafta itibariyle Burdur ilimizi, batı ilçelerimize bağlayan karayolumuzda çalışmalar başlamış bulunmaktadır. Yolun başlamasında büyük katkı ve gayretlerinden dolayı Kıymetli Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’na ve Antalya Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde belirtiler.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık yaptığı açıklamada; “Burdur ilimizi Bbtı ilçelerimizi bağlayan Karayolumuzda Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile birlikte yapılan görüşmeler neticesinde yüklenici firma tarafından tekrar çalışmalar başladı. Milletvekillerimizle birlikte Burdur ilimizde yapılacak olan tüm projeleri ve yatırımların takibini gerçekleştirerek Burdurlu hemşerilerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive