KültürManşetBatı Akdeniz için ortak tanıtım hamlesi (İZMİR’DEKİ TURİZM FUARI’NDA, BURDUR ve ISPARTA’NIN DEĞERLERİ TANITILIYOR)

2 sene ago

Batı Akdeniz bölgesinde Burdur ve Isparta illerinde turizm hareketlerine ivme katma, turizm pastasını büyütme çabaları devam ediyor… Batı Akdeniz’de pek çok zenginliğe sahip bu iki kentin Isparta ve Burdur’un bünyesindeki güzellikleri turizme kazandırmak için sorumluluk ve görevler üstlenen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) İzmir’de gerçekleşen Turizm Fuarı’nda örnek bir tanıtım etkinliği gerçekleştirdi.

Vali Şerif Yılmaz ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonunda gül ve lavanta turizmiyle destinasyon olan Isparta ve Burdur’un tanıtım çalışmaları sürüyor. 11. kez kapılarını açan 4 gün sürecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde, Isparta ve Burdur’un müşterek standında yeni destinasyon gül ve lavanta turizm potansiyeli ile Salda Gölü, Davraz Dağı gibi doğa ve tarihi diğer turizm değerleri turizm profesyonelleri ile seyahat tutkunlarına tanıtılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesen BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Şerif Yılmaz, açılış sonrasında Isparta-Burdur standında görevlilere başarılı bir fuar geçirilmesi dileklerini iletirken, ziyarete gelen misafirlerle de ilgilendi.

Uluslararası turizm profesyonellerini seyahat tutkunlarıyla buluşturan 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışı geçtiğimiz Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle yapıldı. Törene; Burdur Valisi Şerif Yılmaz, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile bir çok il’in valisi, milletvekili, belediye başkanı, sivil toplum örgütleri başkanları, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve çok sayıda davetli katıldı.

Bakan Kurtulmuş, Vali Yılmaz ve protokol üyeleri ile birlikte 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin açılış kurdelesini kesti. BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Yılmaz, açılış sonrasında Isparta-Burdur standına geçerek görevlilere başarılı bir fuar geçirilmesi dileklerini iletirken, ziyarete gelen misafirlerle de ilgilendi. Stant da televizyon kanalına röportaj vererek bölge turizm potansiyelini anlatan Vali Şerif Yılmaz, Tokat, Kayseri, Kütahya, Düzce, Amasya, Manisa gibi illerin stantlarını da ziyaret etti.

Düzce Valiliği standında Burdur Valisi Yılmaz, milli gururumuz Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile de bir süre sohbet etti. Vali Yılmaz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Kültür ve Turizm il müdürleri ile birlikte Burdur Isparta standını valiler, belediye başkanları ve turizm profesyonellerini de ağırladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla İzmir’de düzenlenen Fuar 10 Aralık Pazar gününe kadar sürecek Travel Turkey İzmir’de Burdur ve Isparta’nın turizm değerleri müşterek stantta tanıtılıyor. Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planlayan son tüketicilerin ilgi gösterdiği fuarda, bölge turizminin gelişmesi için açılan Isparta-Burdur standında kültür ve turizm il müdürlükleri, yerel yönetimler ile turizm işletmecileri tanıtım yapıyor.

Vali Şerif Yılmaz ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonunda gerçekleştirilecek tanıtım çalışmasında, gül ve lavanta turizm potansiyeli başta olmak üzere doğa ve kamp turizmi ile tarihi ve doğal güzelliklerinin turizm profesyonelleri ile son tüketicilere etkin tanıtımı hedefleniyor. Isparta ve Burdur’un standında; Kültür ve Turizm il müdürlükleri, Keçiborlu Kaymakamlığı, Güneykent ve Yenişerbademli belediyeleri, Bizim Eğirdir Platformu, Lisinia Doğa, Sagalassos Yaylakent Evleri, Saklıgöl Evleri, oteller Davras Sirene ile Barida, Tefenni Villas, Lago di Salda ile Bucak Mustafa Özkan Turizm yer alıyor. Gerçekleştirilecek ikili görüşmelerle birlikte ticari anlaşmaların da geliştirilmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB ile İZFAŞ ortaklığında gerçekleştirilen ve geçen yıl 38 ülke ve 60 ilden bin 179 katılımcı ile 77 ülkeden de 38 bin 587 kişinin ziyaret ettiği Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin bu yılki partner ülkesi Ukranya, partner ili ise Nevşehir olarak belirlendi. Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planlayan son tüketicilerin ilgi gösterdiği fuar, 10 Aralık 2017 tarihine kadar sürecek. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin 3’üncüsü de fuarla eş zamanlı olarak yapılıyor.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive