GündemManşetBATI AKDENİZ – DOĞU AKDENİZ DAYANIŞMASI (Akdeniz Gazeteciler Federasyonu, KKTC ile iş birliğini güçlendiriyor

12 ay ago

Son zamanlarda dünyadaki paylaşım savaşlarının merkezinde olan ‘Doğu Akdeniz’ coğrafyasının en stratejik yerlerinden biri olan, tarihi bağlarımızın güçlü olduğu Kıbrıs Adası, bugünlerde yine çok önem kazandı.

Anadolu’nun dışındaki Türk Yurtlarından biri olan, yavruvatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ne yazıkki, dünyadaki egemen güçler tarafından yok sayılmak, izole edilmek isteniyor!..

İşte; bugünün paylaşım mücadelesinde daha da önem kazanan Doğu Akdeniz coğrafyası ile KKTC ile ilişkileri geliştirmek, pekiştirmek, kalıcı iş birlikleri eklemek isteyen Anadolu’da Batı Akdeniz coğrafyasının en etkili, güçlü medya örgütü Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF), Ramazan bayramı öncesinde düzenlediği Kıbrıs gezisinde, yeni somut iş birlikleri için adım attı.

Akdeniz Bölgesinde bulunan Gazeteciler Cemiyetleri tarafından oluşan ve Türkiye’nin en büyük Medya çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucuları arasında olan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu, son yönetim kurulu toplantısını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaptı. Federasyonun resmi üyesi olan Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneği ev sahipliğinde toplanan yönetim kurulu, Genel Başkan Mevlüt Yeni öncülüğünde, ayrıca KKTC’de yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi-Halkın Partisi koalisyon hükümetinde Başbakan ve bazı Bakanlar ile Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başeri’ni ziyaret etti. Federasyon heyeti, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başeri, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ayrıca temasları çerçevesinde KKTC’deki meslektaşları ile de buluşarak, KITUYAD, Dış Basın Birliği yönetimi ve Kıbrıs Postası Gazetesi ile Kıbrıs Genç Tv’yi ziyaret ederek mesleki anlamda yapılabilecek iş birliklerini görüştü.

Kodlama : SadeMedia Interactive