GündemManşetBAŞSAVCI SADİ DOĞAN AÇIKLADI: “Burdur’da FETÖ/PDY soruşturmasında 236 tutuklu var”

3 sene ago

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan 4 Ekim 2016 Salı günü yaptığı yazılı açıklamada, Burdur’da il genelinde yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yapılan işlemler hakkında kamuoyu ile bilgi paylaştı.

Başsavcı Doğan’ın açıklamasında; Burdur’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 236 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Başsavcı Sadi Doğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca çok yönlü bir çalışmaya kararlılıkla başladıklarını hatırlatarak, soruşturma kapsamında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 146, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 52, Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 30, Tefenni Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 7 ve Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 1 kişi olmak üzere 236 kişinin tutuklandığını belirtti.

Doğan, soruşturma kapsamında il genelinde 144 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını 50 kişi hakkında ise yakalama kararının olduğunu açıkladı.

Burdur’da FETÖ/PDY soruşturmasında şimdiye kadar yapılan işlem sayısı toplam 804. Doğan, soruşturmada işlem yapılan dosya sayısının 478, işlem yapılmayan dosya sayısının ise 326 olduğunu sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive