ManşetBAŞSAVCI DOĞAN, Şanlıurfa’ya atandı

3 sene ago

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Pazartesi gecesi yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) yaz kararnamesi ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atalandı. 9 Şubat 2015 tarihinden bu yana ilimizde Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Sadi Doğan, 780 Hakim ve Savcı’nın görev yerinin değiştiği son kararname ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Kararname ile Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise; Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı atandı. Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Ethem Erdoğdu Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na,  Burdur Hakimi Tuğba Sert Şebinkarahisar Hakimliği’ne, Burdur Cumhuriyet Savcısı Abdullah Sert Şebinkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Başsavcı Doğan 9 Şubat 2015’ten beri ilimizde görev yapıyor

2015 kararnamesinde Ağrı Cumhuriyet Baş- savcısı iken 9 Şubat 2015 tarihi itibariyle Burdur Cumhuriyet Başsavcısı olan, ilimizde yaklaşık iki buçuk yıldır iş başında olan Başsavcı Doğan, zor bir dönemde, çok zor bir süreçte gö-revini yürüttü. Sadi Doğan, geçen yıl 15 Temmuz darbe girişimi, FETÖ’nün hain kalkışmasından sonra ilimizde Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanmasını (FETÖ/ PDY) tüm yönleriyle ortaya çıkartmak için yoğun bir çaba sarfetti. Başsavcı Doğan, Burdur’da 15 Temmuz öncesi sanal ortamda, sahte hesaplar üzerinden yürütülen algı operasyonlarının, ‘meşhur Pelikan’ dosyasının da aydınlatılması için ciddi bir çalışma sergiledi.

Vali Yılmaz’dan Başsavcı Doğan’a ‘teşekkür ziyareti’

Vali Şerif Yılmaz, Hakim ve Savcılar Kurulunun yayımladığı 2017 yılı Yaz Kararnamesi ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına atanan ililimz Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ı 4 Temmuz 2017 Salı günü  ziyaret etti. Vali Yılmaz, Burdur’da çalıştığı süre içiresinde yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı Başsavcı Doğan’a teşekkür etti.

ZOR ve YOĞUN BİR DÖNEMDE  BİRLİKTE ÇALIŞTIK

“2016 yılının ortalarından itibaren zor ve yoğun bir dönemde bugünlere kadar birlikte çalışma fırsatı bulduğum Başsavcımıza yeni görevinde başarılar diliyorum diyen” Vali Yılmaz, yeni görev yerinin ailesi ile birlikte kendisine hayırlar getirmesini diledi. Başsavcı Doğan’da nazik ziyareti dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür ederek, birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive