ManşetBaşkanlardan Burdur’da BİSİKLET TURU

7 ay ago

Burdur’da ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin bisiklete bindi.

21 Eylül 2018 Cuma akşamı Burdur’da kent içi bisiklet turu düzenlendi. Cumhuriyet Meydanından başlayan tura Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Encümen Toplantısı için Burdur’a gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ile Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri katıldı.

Cumhuriyet Meydanından başlayan bisiklet turu Gazi Caddesi, Armağan İlci Bulvarı, Otogar, Şirinevler, İstasyon Caddesi güzergahında tamamlandı.

Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ahmet Men; “16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Burdur Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü olarak 1002ün üzerinde katılımcı ile destek verdik. Amacımız insanları bisiklete yönlendirmek, hareketli kılmak” dedi.

Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Saniye Tok ise; “biz Burdur’u hareketlendirmeye başladık. Buna inanıyoruz. Amacımız sürdürülebilirliği sağlamak” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül’de; “Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen bisiklet turuna Türkiye Sağlıklı sağlıklı kentler birliği belediye başkanlarımız bize destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive