BURDUR’un Yeşilova İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’in evlerinde kurşunlanması olayında dokuz kişi gözaltına alındı.

Burdur’un Yeşilova İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine önceki gün sabah 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler kapıyı açan başkan Şenel’in eşi Fatma Şenel ve Mümtaz Şenel’i ayaklarından kurşunladı.
Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Yeşilova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Burdur Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Mümtaz Şenel sol dizinden ameliyat edildi.
Başkan Şenel ve eşinin tedavisi Burdur Devlet Hastanesi’nde Ortopedi servisinde devam ediyor.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında azmettirici olduğu iddia edilen, Çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E. ve  G.K., L.A, N.E.E. K.A., M.A., ., H.H.A., M.S.K. A.K. gözaltına alınarak Burdur’a getirildi. Şüphelilerin Burdur Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları devam ediyor.
Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel Burdur Yeni Gün Gazetesine yaptığı özel açıklamada; “Olayın sebebi Belediye’ye ait Otelde 30 Temmuz’da bir baskın olmuş polis tarafından 10 bin lira ceza kesilmiş. Bu ceza ikinci defa tekrarlandığı zaman işyeri kapatılır diye bir madde var. Polis 30 Mart günü tekrar gitmiş ikinci kez orada yasadışı bir takım şeyler tespit etmiş. Bu tutanağı ekleyerek Kaymakamlığa göndermişler. Kaymakamlıkta ruhsatın iptali istemiyle bize gönderdi. Ben de ruhsatı iptal ettim” dedi.

Böyle bir şeyi bekliyordum

“Bu iptal olayından sonra böyle bir şeyin geleceğini tahmin ediyordum” diyen Şenel “burada daha önce yaralamalar, kurşunlamalar bir sürü olay olmuş. Biz de bunlara karşı taviz vermedik. Burası temiz olsun istedik. Sağolsun ilçemizdeki yetkililerimiz de destek oldular, o yardımı yapıyorlar” diye konuştu.

Saldırı olayının duyulması ile Burdur Valisinin kendisini Burdur Devlet Hastanesi’nin kapısında karşıladığını söyleyen Şenel “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcılarımız, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre Şehircilik Bakanımız aradılar. Burdur belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanımız İzzet Akbulut, Merkez İlçe Başkanımız Serkan Şimşek’e çok teşekkür ediyorum. Sosyal medyadan yurt içi ve yurt dışından bir çok destek mesajı yayınlandı. Duygulanmamak sevinmemek mümkün değil. Şimdiye kadar yaptığım çalışmaların mükafatını bu şekilde almış oluyorum. Öğrencilerim, dostlarım, arkadaşlarımın yanımda olduklarını görünce çok çok mutlu oldum. Arayan ilgilenen herkese teşekkür ediyorum. Partimin yanımda olması beni mutlu etti.  Şüphelilerin yakalanması konusunda da üstün gayret gösteren Burdur Emniyet Müdürlüğü personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Kendisi de Ortopedi Uzmanı olan Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker’de Şenel’i tedavi gördüğü serviste ziyaret etti. Şenel Sayın milletvekilimiz Mehmet Göker ilk andan itibaren sürekli yanımda. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.