GündemManşetSiyasetBaşkan Ökte; ‘Ülkü Ocaklarının Alternatifi Yoktur’

5 ay ago

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte Ülkü Ocaklarının başka partiler yada teşkilatlar ile bağı olmadığını belirten bir basın açıklaması yayınladı.

MHP İl Başkanı Himet yaptığı basın açıklamasında;

“Son dönemde Osmanlı Ocakları adı altında teşkilatlanmaya giden oluşumla, ne Milliyetçi Hareket Partisi’ nin, ne de Ülkü Ocakları’ nın hiç bir bağı bulunmamaktadır.

Ülkü Ocakları’ na hiçbir vakıf veya dernek alternatif olamaz. Zira üstünde kan hakkı olan aksiyonel, kültürel ve mazi sahibi olan bir hareket, siyasi çizgiye uygun hareket eden, günübirlik her türlü oluşumdan net bir çizgiyle ayrılmaktadır.

Bizler Türk Tarihi’ ni kısımlara bölüp propaganda derdine düşmeyiz. Yüzlerce yıl önce Orhun Kitabeleri’ nde en çok geçen ” Türk ve Tengri” kelimeleri, yakınçağ devlet anlayışımızda da değismemiştir. Türk İslam mührünü cihana vurmadan da emelimize hasret kalacağız, Kızılelma ya ulaşamayacağız.

Bu vesileyle Türk- İslam farkındalığı olan her vatandaşımızı ülkümüzü gerçekleştirmek adına Ülkü Ocakları’ na ve Milliyetçi Hareket Partisi’ ne çay içmeye ve sohbete bekleriz.”. dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive