AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi dün gece yarısı Burdur Şeker Fabrikası gece vardiyası personelini ziyaret etti. Yapılan yatırımları, kampanya dönemini ve üretim hattındaki son durum hakkında bilgiler alan Başkan Mengi’nin ziyareti sırasında güzel anlar yaşandı.

 Ziyaret sırasında %108 performans ile şu anda kampanya dönemi içerisinde Türk Şeker Fabrikaları içerisinde üretimde birinci sırada olduğundan, 67. kampanya döneminde 485.000 ton pancar işleme hedefinde dün 07:00 itibariyle 261.000 ton pancar işlendiğini, günlük 6.000 ton pancar işlendiğini bu rakamın en üst düzeylerde olduğunun bilgilerinden oldukça memnun olan Başkan Mengi işçilere emekleri için çok teşekkür etti.

 67. kampanya dönemi öncesi 2 revizyon döneminde 40 milyon Türk Lirasına yakın yapılan yatırımda en büyük kalemlerden birisi olan Kristal Şeker Santrifüjlerini inceleyen Başkan Volkan Mengi yapmış olduğu açıklamada; “ 67. Kampanya dönemi başlangıcında da buradaydık, şimdi gece vardiyasında da şeker fabrikamızdayız. Yapılan yatırımlar ve üretim hattındaki çalışmalar bizi fazlasıyla memnun etti. Bu yatırımları fabrikamıza yapılmasını uygun gören ve destek olan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Burdur Milletvekillerimiz Bayram Özçelik, Yasin Uğur’a Türkşeker Genel Müdürümüz Mücahit Alkan’a,  Fabrika Müdürlerimize ve Fabrikamız çalışanlarına teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde de ziyaretlerimiz devam edecek.” dedi.