GündemManşetBAŞKAN İŞBAŞINDA (İstasyon Caddesinde asfaltlama çalışmaları başladı)

5 sene ago

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, asfalt makinasının başına geçti, çalışmaları bizzat kendisi yürüttü. Başkan Ercengiz, İstasyon Caddesi’nde yürütülen çalışmaları, asfalt makinasını kullanarak, bir süre çalışmaları kendisi yönlendirdi. Başkan Ercengiz çalışmalar sırasında Gazetemiz Muhabiri Hacer Zeren’e konuştu.

‘YAŞANILABİLİR BİR KENTİN AYAK İZLERİNİ TAŞIYACAK’

İstasyon Caddesi’nde asfalt serme çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Başkan Yardımcısı Ali Say, dün çalışmaları yerinde izledi. Çalışmalarla ilgili gazetemiz Muhabiri Hacer Zeren’e açıklama yapan Başkan Ercengiz, asfalt makinasının şoför koltuğuna oturdu ve makinayı kullandı, asfalt serdi. Çalışmalar bittiğinde caddenin pırıl, pırıl, çağdaş, yaşanılabilir bir kentin ayak izlerini taşıyacağını aktaran Ercengiz, “Söz verdiğimiz gibi Burdur için çalışmaya devam ediyoruz. Planlamalarımızı yaptığımız şekilde, Burdur için bu yıl çok yoğun bir asfalt sezonu geçirmeyeceğimizi söylemiştik. Ama eksik olan ana arterlerdeki sıkıntılara da müdahale etmek durumdaydık.Öngörmediğimiz altyapı problemleri meydana geldi. Yağmur drenaj hattı yoktu. İstasyon Caddesi bir marka caddesi olacak. Buranın altyapısı bitti.” bilgisini paylaştı.

EV EŞYASI TAŞIMALARI

NASIL OLACAK?

İstasyon Caddesi’nde bulunan evlerin taşınması esnasında, nakliye araçlarının cadde de yer bulup bulamaması ile ilgili endişeleri sorduğumuz Başkan Ercengiz, “Bizim şehir kültürünü geri getirmemiz lazım. Şehirde insanların bir takım uyması gereken kurallar var. Şehirde insanların bir diğerinin hakkına saygı göstermesi ile ilgili insani değerleri var. Birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Beni insanlar sevmek zorunda değil ama benim en başta yaşam hakkımdan başlamak üzere birçok ortak paydamıza saygı göstermek zorundayız. Ev taşımalarla ilgili; biz ev taşıyanı da mağdur etmeden, nakliyeciyi mağdur etmeden bunu çözmenin formülünü vatandaşımıza söyledik. Eve eşya taşınmadan önce bize bildirirse, biz bununla ilgili Emniyet tedbirlerini alalım, sorunu çözelim dedik.” diye konuştu.

AMBULANS, İTFAİYE

NASIL GEÇECEK?

Ambulans, İtfaiye geçişleri ile ilgili de açıklama yapan Ercengiz, “Biz bütün bu düzenlemeleri bitirmeden Ambulans, İtfaiye giremezse diye endişeler başladı. Biz bunların hepsini düşündük. Doğaltaşın üzerine bırakın İtfaiyeyi, Ambulansı 50 tonluk Tır’ın çıkabileceği şekilde altyapı ile çalıştık. Düzenlemeler bu şekilde yapıldı. Ama burası yürüyüş yolu dedik, buraya başka eşya koyulmayacak. Motosiklet, araba oraya koyulmayacak. Pırıl pırıl bir yürüyüş yolu olacak. Herhangi bir taciz ya da sıkıntının yaşanmadığı, insanların gönül rahatlığıyla alışveriş yapabildiği bu yolda vatandaşımız rahatlıkla bunun keyfini sürecek.” vurgusu yaptı.

İSTASYON CADDESİ

BEYOĞLU GİBİ OLABİLİR

Ercengiz, İstasyon Caddesi’nin sadece Kafeler Caddesi olmasına karşı olduğunu da ilk kez gazetemize açıkladı. Avrupa şehirlerinde, kafelerin yanında giyim mağazalarının da olduğunu söyleyen Ercengiz, başka işletmelerin de cadde de açılmasıyla, İstasyon Caddesi’nin Beyoğlu’na dönebileceğine dikkat çekti. AVM’lerde dükkan kiralarının çok yüksek olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Bir AVM’de dükkan kiralarının ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Yerine göre metrekaresi 1000 dolardan başlıyor. Vatandaşlar bu tür şeyleri bulamadığı için Burdur’dan gidiyor. Burada birkaç tane marka mağaza olsa, vatandaşımız belki alışveriş merkezini bile düşlemeyecek.” şeklinde konuştu.

‘BURDAR’DAN BİRŞEY OLMAZ’ ANLAYIŞI KIRILIYOR

Ercengiz, insanlarda Burdur’dan bir şey olmayacağına dair ümitsizliklerinin kaybolmaya başladığını tespit ettiğini, artık vatandaşların Burdur’dan umutlu olduklarını ve Burdur Belediyesi’nden de beklentilerin büyük olduğunu belirterek, “Biz Belediye’yi kar amacı gütmeyen bir Belediye olarak görüyoruz. İnsanımızı mutlu ettiğimiz zaman kendimiz de mutlu oluyoruz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive