Bölgenin lokomotif kuruluşu S.S.Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcan’a üst birlik PANKOBİRLİK’te yeni görev verildi.

Pandemi dolayısıyla 2 yıldır yapılamayan ve 31.10.2021 tarihinde Ankara’da yapılan Pankobirlik Genel Kurul Toplantısında, eski Başkan Recep Konuk, görevini Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu’ya devretti.

Son güne kadar iki grubun çalıştığı PANKOBİRLİK seçimlerinde 31 Kooperatifin birlik ve beraberlik güdüsüyle aldığı ortak karara istinaden tek liste halinde yapılan oylama sonucunda Ramazan Erkoyuncu, PANKOBİRLİK’in yeni başkanı seçildi.

Oy birliği ile seçilmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini vurgulayan Erkoyuncu, “1 buçuk milyona yakın üyesi ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan PANKOBİRLİK’in 49’uncu Olağan Genel Kurulu’nda bir seçim yapıldı. Bugünkü seçimlerde, 31 üyenin hepsinin oyunu alarak yönetim kuruluna seçildik. Bize güven olağan üstü bir durumdaydı. Seçimler çok sakin ve demokratik bir ortamda gerçekleşti. Oybirliği ile seçilmek sorumluluğu biraz yükseltti. Önümüzdeki dönemde, çiftçilerimize elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak”

Tarım ve gıda sektörünün önemini pandemi döneminde daha iyi anlaşıldığını aktaran Erkoyuncu, “Türkiye’de yer altı sularında çekilme olduğu için öncelikli çalışmamız pancar tarımında, tarım yapabilme şekliyle ilgili bir ıslah çalışmamız olacak. PANKOBİRLİK’in 31 üyesinin bünyesinde bulunan 6 özel şeker fabrikası var. Sulama ile ilgili bir Ar-ge çalışmamız olacak. Son zamanlarda kur artışından dolayı gübre fiyatları abartılı bir şekilde yükseldi. Gübre tasarrufuyla ilgili ya da gübreden maksimum seviyede yararlanmak için çalışmalarımız olacak. Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak. Pandemi sürecinin gösterdiği gibi tarım ve gıdanın ne kadar önemli bir sektör olduğunu gösterdi. Sulu tarımda ve susuz tarımda bir modernizasyona gideceğiz” diye konuştu.

Genel Kurul toplantısının sonucunda S.S.Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcan,  tüm kooperatif temsilcilerinin oy birliği ile aldığı kararla PANKOBİRLİK Denetim Kurulu Üyesi olarak yeni görevi tevdii edildi.

Yeni oluşan PANKOBİRLİK Yönetim ve Denetim Kurulu Listesi

YÖNETİM KURULU

Ramazan ERKOYUNCU      Pankobirlik Genel Başkanı            KONYA

Ramis ÖZGEN                     Pankobirlik Genel Başkan Vekili    ALPULLU

Mustafa SAATÇİ                  Yönetim Kurulu Üyesi                   AMASYA

Kürşat ARSLAN                   Yönetim Kurulu Üyesi                   YOZGAT

Faruk ÜNAL                         Yönetim Kurulu üyesi                    ERCİŞ

Osman YILDIRIM                 Yönetim Kurulu Üyesi                   SAMSUN

Zafer ARPACI                      Yönetim Kurulu Üyesi                   UŞAK

Ramazan ÜLKER                 Yönetim Kurulu Üyesi                   BALIKESİR

Yusuf YAZIR                        Yönetim Kurulu Üyesi                   ILGIN

Ahmet GENÇ                       Yönetim Kurulu Üyesi                   KÜTAHYA

Sebahattin KARASAKAL      Yönetim Kurulu Üyesi                   ADAPAZARI

DENETİM KURULU

Muzaffer TEKELİ                  Denetim Kurulu Üyesi                       KIRŞEHİR

Ahmet PEHLİVAN                Denetim Kurulu Üyesi                    ÇORUM

Şükrü BALIK                        Denetim Kurulu Üyesi                   AFYON

Naim POLAT                        Denetim Kurulu Üyesi                   SİVAS

Yılmaz GÜRCAN                 Denetim Kurulu Üyesi                 BURDUR