EğitimManşetBaşkan Ercengiz’den, öğrencilere; ‘40 dakika teneffüste ceviz ezmesi’ sözü

7 ay ago

Koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, öğrencilere yönelik sosyal medyada öğrencilere yönelik kampanyalar ilgi görüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencileri motive için teneffüs sözü verdi, Beşiktaş Spor Kulübü 40 dakika teneffüs topsuz olmaz diyerek öğrencilere destek çıktı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de ‘öğrenciler uzun teneffüs 40 dakika top oynanırsa bu çocuklar yorgun düşer’ diyerek öğrencilere ceviz ezmesi sözü verdi.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; ülke genelindeki bütün okulların 16 Mart Pazartesi’den itibaren 30 Mart Pazartesi’ye kadar iki hafta süreyle tatil edilmesinin kararlaştırıldığını belirtmişti.

Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında 2 haftalık tatil devam ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere motivasyon için sosyal medya üzerinden bir jest yaptı.

Bakan Selçuk Twitter’dan “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” diye duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!” paylaşımından sonra, çocuklara farklı illerden yöresel ürün gönderme sözü yağdı.

FUTBOL TOPLARI BEŞİKTAŞ’TAN

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, “40 dakika teneffüs futbol maçı oynamadan geçmez futbol topları bizden” diyerek destek verdi.

CEVİZ EZMELERİ BURDUR’DAN

Bakan Selçuk ve Beşiktaş’ın sosyal medya duyurularına Başkan Ercengiz’den yanıt gecikmedi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Twitter’dan Bakan Selçuk’un paylaşımını alıntılayarak “Madem teneffüs bu kadar uzun olacak ve Beşiktaş çocuklarımıza top gönderiyor ise 81 il’den 81 okulumuza Burdur’un ‘Ceviz Ezmesi’ de bizden olsun” paylaşımını yaparak öğrencilere Ceviz Ezmesi sözü verdi.

M. Fatih BAŞCI

Kodlama : SadeMedia Interactive