ManşetSiyasetBAŞKAN ERCENGİZ’DEN İŞ’E YANIT: ‘Halkın takdirini kazanıyoruz’

5 sene ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Birkan İş’in gazetemizde yayınlanan ‘Başkan Ercengiz Güç Zehirlenmesi Yaşıyor’ demecine cevap verdi.

Belediye Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada, “Meclis Üyesi Sayın Birkan İş’in Sayın Ercengiz hakkında ‘Güç zehirlenmesi’ iddiasını şiddetle reddediyoruz. Sayın Ercengiz, Ramazan Ayı’nın neredeyse tamamını halkıyla birlikte geçirerek güç zehirlenmesi bir yana halkımızın takdirini kazanmıştır.” denildi.Açıklamada; “Çalışmalarımız; mahalle, sokak, cadde ayrımı yapmaksızın vatandaşımızın siyasi kimliklerine ya da ikamet ettikleri yere bakılmaksızın gerçekleştirilmektedir. Ramazan ayı etkinliklerimiz başta olmak üzere tüm etkinliklerimiz, Burdur’da yaşayanların istekleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Usta sanatçı Suavi hakkında ‘Ucuza getirilmiş’ şeklindeki ifade kabul edilemez. Usta sanatçı Suavi konserde söylediği parçalardan çok; insan odaklı konuşmaları halkımızda olumlu izler bırakmıştır. Bu yönüyle Suavi, yeri doldurulamaz bir sanatçı, bir ustadır.” ifadelerine yer verildi.

8 Temmuz’da şehrimizde gerçekleşen Belediye Meclis toplantısında, Birkan İş’in sosyal medya üzerinden, Suavi konseriyle ilgili yaptığı yorum tartışma konusu olmuş ve İş’in, AK Parti Belediyesi dönemindeki Ramazan etkinlikleri harcamalarına hiç bakmadığı belirtilerek tepki gösterilmişti. Ardından gazetemize açıklama yapan Birkan İş, “tepkisinin sanatçı Suavi’ye değil, Suavi’yi Ramazan ayında düzenlenen bir etkinliğe davet eden Belediye’ye olduğunu” söylemişti.

Dün, Belediye Basın Bürosu’ndan yazılı açıklama yapılarak, Başkan Ercengiz’in eleştirilerle ilgili yanıtlarına yer verildi. İşte Ercengiz’in Birkan İş’in eleştirilerine cevabı:

“Sayın Birkan İş, eleştirilerini sosyal medya ve basın üzerinden yapmak yerine mazeret üretmeksizin Belediye Meclisi’ne gelerek orada yapması daha samimi bir davranış olacaktır. Aksi takdirde eleştiriler tamamen siyasi amaçlı olup popülizm içermektedir. Eylül ayı Belediye Meclisine mazeret sunmadan katılırsa kendisine tüm soruları için yanıt verilecektir.

OLUMSUZ HER ELEŞTİRİYİ ÖNEMSİYORUZ

Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, göreve geldiği günden bugüne polemik yaratacak bir eleştiride bulunmamış, aksine Sayın Ercengiz, şahsı ya da makamına yapılan eleştirilere cevap vermiştir. Burdur sevdalısı olan Sayın Ercengiz, katılımcı bir yönetim anlayışı içerisinde çizgisini sürdürmüştür. Her fırsatta sınırlar içerisinde eleştiriye açık olduğunu belirten Sayın Ercengiz, olumlu ya da olumsuz her türlü eleştirilere önem vermektedir.

SUAVİ ‘UCUZA GETİRİLMİŞ’ İFADESİ KABUL EDİLEMEZ

Çalışmalarımız; mahalle, sokak, cadde ayrımı yapmaksızın vatandaşımızın siyasi kimliklerine ya da ikamet ettikleri yere bakılmaksızın gerçekleştirilmektedir. Ramazan ayı etkinliklerimiz başta olmak üzere tüm etkinliklerimiz, Burdur’da yaşayanların istekleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Usta sanatçı Suavi hakkında ‘Ucuza getirilmiş’ şeklindeki ifade kabul edilemez. Usta sanatçı Suavi konserde söylediği parçalardan çok; insan odaklı konuşmaları halkımızda olumlu izler bırakmıştır. Bu yönüyle Suavi, yeri doldurulamaz bir sanatçı, bir ustadır.

ÇALIŞMALARIMIZ HALK PLAJI’NDAN İBARET Mİ?

Burdur Belediyesi olarak Burdur’un her şeyin en iyisini hak ettiği bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayın Birkan İş’in iddiasında yer aldığı gibi çalışmalarımız Halk Plajı’ndan ibaret olmadığını halkımızın takdirine bırakıyoruz. Son yapılan anket çalışmasında vatandaşlarımızın yüzde 68’inin Sayın Ercengiz’in çalışmalarından memnun olduğu gerçeği Burdur için doğru adımların atıldığının göstergesidir.

Burdur için taş üstüne taş koyana her zaman teşekkür etmesini bildik. Burdur’a hizmet etme aşkıyla göreve geldiğimiz günden bugüne önceliğimizi Burdur’un kronik sorunlarına çözüm üretmek için verdik. En öncelikli sorunlarımız olan nitelikli bir içme suyu ile ileri biyolojik arıtma tesisi için proje ihaleleri gerçekleştirildi. Bundan sonraki süreçte de nitelikli bir içme suyu ile ileri biyolojik arıtma tesisinin tamamlanması için var gücümüzle çalışacağız. Sayın Birkan İş beğense de beğenmese de Burdur’da yaşayanlar çeşmesinden gönül rahatlığıyla suyunu içebilecek.

Her Türk, Atatürk’ün gösterdiği Altı Ok’un anlamını iyi bilmesi ve bütün olarak kabul etmesi, birbirinden ayrılmayacağını bilmesi gerekir. Sayın Birkan İş’i daha fazla bildiğini iddia etmesini, sanki bir ayrıcalıkmış gibi göstermesini de hayretle izliyoruz.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ İDDİASINI REDDEDİYORUZ

Meclis Üyesi Sayın Birkan İş’in Sayın Ercengiz hakkında ‘Güç zehirlenmesi’ iddiasını şiddetle reddediyoruz. Sayın Ercengiz, Ramazan Ayı’nın neredeyse tamamını halkıyla birlikte geçirerek güç zehirlenmesi bir yana halkımızın takdirini kazanmıştır.

MAZERET ÜRETMEDEN MECLİSE GELMELİ

Sayın Birkan İş, eleştirilerini sosyal medya ve basın üzerinden yapmak yerine mazeret üretmeksizin Belediye Meclisi’ne gelerek orada yapması daha samimi bir davranış olacaktır. Aksi takdirde eleştiriler tamamen siyasi amaçlı olup popülizm içermektedir. Eylül ayı Belediye Meclisine mazeret sunmadan katılırsa kendisine tüm soruları için yanıt verilecektir.”

Kodlama : SadeMedia Interactive