Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Zeki İbrahim Burdurlu Caddesi’nde bulunan esnaflara Türk Bayrağı dağıttı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Dr. Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve beraberindeki heyetle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’ndeki esnaflara 2000 adet Türk Bayrağı dağıtıldı.

“BUGÜNLER DE GEÇECEK”

Burdurlu vatandaşların milli bayramlara verdiği değere dikkat çeken Başkan Ercengiz, “Malum salgın süreci nedeniyle bayramlarımızı alanlarda hep birlikte coşkuyla kutlayamasak da yine coşkumuz vatandaşımız ile birlikte kutlamaktan yana. Tabii ki illa yan yana olmamız şart değil, gönüllerimiz birlikte. Biliyoruz ki bu günler de geçecek ve bayramlarımızı yine coşkuyla alanlarda kutlayacağız. Vatandaşlarımızın, esnaf arkadaşlarımızın bu bayramda da balkonlarını, pencerelerini ve binalarını süslemelerini istiyoruz. O yüzden bugün esnaf arkadaşlarımıza bir bayrak dağıtımı gerçekleştirdik. Yaklaşık 2000 bayrağımızı esnaf arkadaşlarımıza ulaştıracağız. Biz İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’nde bayarak dağıtımını gerçekleştirdik. Şimdiden tüm yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.” Şeklinde konuştu.

TOPLUMU AYRIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARA İNAT

Milli bayramlar üzerinden yasaklamalarla toplumu ayrıştırmaya çalışanlara inat bayrak dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten CHP Burdur Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Dr. Mehmet Göker,”Türk Bayrağı olana olmayana, Sayın Belediye Başkanımızın Ercengiz’in projesi doğrultusunda bir bayrak dağıtımı gerçekleştirdik. Türk Bayrak’larını 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda camlarına asmalarını rica ettik. Bu vesileyle de herkesin bayramını tekrar kutluyoruz. 30 Ağustos Bayramımızı kutlamak için biz meydanda olacağız.”