Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Dünyaca Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketinin kurucusu ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Salda Gölü’ne davet etti.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), geçtiğimiz günlerde Mars’taki Jezero Krateri üzerinde inceleme yapacak olan uzay aracı Perseverance’ı fırlattığı gün Salda Gölü ile ilgili Twitter’dan bir paylaşım yapmıştı. NASA, yağtığı paylaşımda Salda Gölü’nün uzaydan görüntüsünü paylaşmış ve Mars’ta bulunan Jezero Krateri ile Salda Gölü’nün arasında jeolojik benzerlik olduğuna dikkat çekmiş ve yapılan paylaşımın ardından Salda Gölü, sosyal medya platformlarında gündem olmuştu.

NASA’nın yağtığı bu paylaşımını alıntılayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’den de dikkat çeken bir davet paylaşımı geldi.

Başkan Ercengiz, twitter hesabından uzaya ilk insan taşıyan özel girişim şirketi SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı Salda gölüne davet etti. Ercengiz paylaşımında “Sayın @elonmusk Salda Gölü’nü ziyaret etmek farklı bir deneyim değil mi? Burdur Belediye Başkanı olarak; İnşallah Salda Gölü’nde görüşürüz” ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in paylaşımı;