GündemManşetSiyasetBAŞKAN ERCENGİZ’den ANKARA ÇIKARMASI

8 ay ago

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’a ziyaret,

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile görüştü

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, iki gündür başkent Ankara’da ziyaretler turu gerçekleştiriyor. Başkan Ercengiz, Ankara temesları kapsamında önceki gün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Burdur Belediye Başkanı Ercengiz dün de Ankara’da ziyaretlerini sürdürerek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

CHP Genel Merkezi’nde CHP Lideri Kılıçdaroğlu ziyaretini sosyal medya hesaplarından paylaşan, “Kılıçdaroğlu’nu Burdurumuza davet ettik ve Burdur ziyareti sözünü aldık…” diyen Başkan Ercengiz, Burdur heyetinin CHP Genel Başkanı Kılıçradoğlu’nu makamında ziyaretinde gelişmeleri değerlendirdiklerini belirtti.

Başkan Ercengiz’in Ankara temaslarında en ilginç ziyaretlerden biri de İYİ Parti ziyareti oldu. Hatırlanacağı gibi; İYİ Parti, 2019 Mart yerel seçimlerinde pek çok yerde CHP ile ‘Millet İttifakı’ adı altında iş birliği yapmıştı. İşte; bu iş birliğinin yapıldığı il merkezlerinden biri de Burdur olmuş, İYİ Parti  Burdur merkezde belediye başkanı adayı çıkarmayarak Ercengiz’e destek olmuştu… Başkan Ercengiz, Akşener’i ziyaretini  “Burdur’un selamını illettik, kendilerinin de Burdurumuza selamları var” ifadeleriyle değerlendirdi.

Burdur Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Başkan Ercengiz’in Ankara çıkarması hakkında şu bilgiler paylaşıldı:

“Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ankara’ya giderek birçok ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Ercengiz’in Ankara’ya yaptığı seyahatte,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret ederek başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’e  Ankara ziyaretlerinde Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Başkan Yardımcısı Ali Say ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş eşlik etti.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret eden Başkan Ercengiz daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret etti.

Başkan Ercengiz yaptığı açıklamada; “İlk ziyaretimizi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a gerçekleştirdik. Burdur Belediyesinin hizmetlerinden bahsederek Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Ev sahipliği için kendilerine teşekkür ediyorum. Daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret ettik. Burdur’un selamını ilettik, kendilerinin de Burdur’umuza selamları var” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive