Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, anaokullarında da yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte minik öğrencilere maske ve dezenfektan desteğinde bulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milli Eğitim Bakanlığı kararınca Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında 2020-2021 eğitim- öğretim yılına kademeli olarak başlayan okullara maske ve dezenfektan desteği vermeye devam ediyor. Yüz yüze eğitime başlayan anaokullarını ziyaret eden Başkan Ercengiz, ilk olarak Adile Önal Anaokulu’ndaki minik öğrencilere maske ve dezenfektan desteğinde bulundu.

Başkan Ercengiz, Yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle artık anaokullarında da çocuk seslerinin duymaya başlandığına değinerek “pandemi ile mücadelede en etkili yöntemin korunma olduğunu, temasın minimuma indirgenmesi ve bireysel hijyenin önemli olduğunun farkındayız. Biz de Burdur Belediyesi olarak çocuklarımıza birer maske ve hijyenlerine yardımcı olacak dezenfektanları getirdik. Bizler sembolik olarak okul müdürlerimize ve okul öğretmenlerimize teslim edeceğiz. Yavrularımıza bu hastalığın bulaşmaması ve temas etmememsinde gayret gösteren öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize de teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.