GenelBAŞKAN ERCENGİZ: ‘Zabıtamız sahada Belediye’nin yüzü’

5 sene ago

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Zabıta Haftası olması nedeniyle İstasyon Çay Bahçesi’nde, Zabıta personeli ile  kahvaltıda buluştu. Zabıta personeline karanfil vererek, haftalarını kutlayan Başkan Ercengiz, Belediye Zabıta birimiyle ilgili vatandaşlardan çok şikayet almadıklarını belirterek, personeline teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan Zabıta Haftası kapsamında, Belediye Zabıta personeliyle bir araya geldi. Burdur Belediyesi’nin özveriyle çalışan bir kadrosu olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Zabıta Müdürlüğümüz de bu kadronun içerisinde en çok sahada olan, en çok vatandaşla yüz yüze olan, sorunlara acil çözüm getirmesi gereken bir birimimiz. Özellikle son dönemde yaptığımız, trafikteki düzenlemenin ardından, sizleri bayağı yoruyoruz ama herşey Burdur için. Bu nedenle, bu değişim ve dönüşümlerin, alışkanlıkların kazanılması anlamında biraz zorlanıyoruz. Vatandaşımız da zorlanıyor, biz de zorlanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşların şehrimizdeki yeni trafik düzenine alışmaya başladıklarını kaydeden Ercengiz, “Geçen 10-12 günlük süreç içerisinde vatandaşımızın trafik sistemine alıştığını, daha kullanılabilir bir trafik olmaya başladığını, alternatifler yaratıldığını, Burdur’da farklı caddelerin taşıt trafiği açısından uygun olarak kullanılmaya başlandığını gözlemliyorum. İşimiz sadece trafik değil. Bizim her noktamızda hemen hemen bir sorun var. Karışık bir insan topluluğunu birarada yaşatmaya çalışıyoruz. Kırsaldan göç etmiş, büyükşehirde yaşamış, üniversite öğrencisiyle birlikte öğrenci şehri havasına bürünmeye çalışan bir takım olanakları da henüz sağlayamamış, sadece Belediye olanaklarıyla değil, vatandaşın da değişim ve dönüşümleri sağlayamadığı bir şehirde yaşıyoruz. Burdur Belediyesi, özellikle Zabıta Birimi vatandaşın doğrudan sorunlarına yanıt vermek durumunda” diye konuştu.

Zabıta personelinden, vatandaşlarla diyalog kurarken empati yapmalarının isteyen Ercengiz, açıklamasında, “Sizden ricam vatandaşa yaklaşırken, vatandaşla diyalog içindeyken özellikle empatik yaklaşmak ve ‘ben olsaydım’ diye yaklaşmanız. Yaptığınız iş kolay değil ve sabır işi. 153 hattını devreye soktuğumuz günden beri haftalık şikayetleri değerlendirmeye çalışıyorum. Hangi birime ne kadar şikayet gittiğini bakıp, hangi birimimin sorunlara ne kadar çözüm ürettiğine bakıyorum. Birimimizden çok önemli şikayetler olmadığını söyleyebilirim. Amacımız yürütülebilir hizmetlerin Belediye tarafından sağlanması” görüşlerini dile getirdi.

Başkan Ercengiz, kahvaltıda Zabıta personelinin talep ve şikayetlerini de dinledi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive