ManşetBaşkan Ercengiz Yeni Gün’e konuştu: “UCUZ SİYASET PEŞİNDELER!”

2 sene ago

Burdur Belediyesi şehrimizde alt yapıyı güçlendirme çalışmaları kapsamında kaldırım yenileme çalışmalarına da ağırlık veriyor. Konak Mahallesinde başlayan kaldırım çalışmaları devam ediyor. Belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz önceki gün Konak Mahallesi Oğuz Sokak’ta Belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Gazetemiz Muhabiri Ali Kapan’a konuşan Başkan Ercengiz, kaldırım çalışmalarının yanısıra güncel gelişmeleri, yereldeki polemikleri de değerlendirdi. AK Parti Merkez İlçe Başkanlığının Susamlık Tesisleri üzerinden başlattığı eleştirilerin seviyesinin giderek düştüğünü, Ali Cingiz benzetmesinin ise hiç siyasi etiğe uymadığını vurgulayan Başkan Ercengiz, “AK Parti yöneticileri Burdur‘da ucuz siyaset peşinde” dedi.

Burdur Belediyesi çalışmalarının vatandaş tarafından takdirle karşılandığını belirten Ercengiz; “Borç ödeyen bir Belediye’yiz. 5 milyar borçla devraldığımız belediye şirketini artılar seviyesine geçirmiş durumdayız. Bu gayretli çalışmalarımız ortada iken, seviyesizce siyaset yapanlar var. Bu kişiler halk için, vatandaş için siyaset yapsınlar. Bu siyasetçilerin seviyesine hiçbir zaman düşmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Kaldırım çalışmalarını da gazetemize değerlendiren Başkan Ercengiz şunları söyledi: “Burdur Belediyesi olarak daha çağdaş ve yaşanabilir bir modern kenti oluşturabilmek için yürüdüğümüz bu yolda, kentimizin geleneksel kimliğini ve toplumsal değerlerini koruyarak, Burdur’da yaşayanların yaşam kalitesini geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecek kuşaklara kaliteli yaşam düzeyi ve temiz çevre bırakmayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda, Burdur’un ihtiyaçlarını ve önceliklerimizi doğru belirleyerek, projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Burdur’un çehresini yakışmayanları tespit ederek teker teker yapıp hayata geçiriyoruz, Kaldırım çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yaşanabilir bir kent olması için yaşlılar ve engelli vatandaşların rahatça yürüye bilmeleri için çalışıyoruz. Yaz sezonu içinde Adliye Caddesi ve ara sokaklarında kaldırım çalışmaları devam edecek. Çağdaş yaşanabilir bir Kentte Engelli yönetmeliğine uygun kaldırım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Park, drenaj, kaldırım ve asfalt çalışmalarımız ise devam ediyor. Tüm bu çalışmalarımızı sahiplenerek bizleri her zaman gururlandıran ve daha iyilerini yapmamız için bizleri cesaretlendiren halkımıza ve çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Sürücüler kaldırımlara park etmemeli

Kaldırım ve yolların yenilenmesi ile vatandaşların daha duyarlı olmasını belirten Başkan Ercengiz, özellikle araçları kaldırım üstüne bırakılmaması gerektiğini, yanlış parklar yüzünden hem engelliler hem de yaşlılara engel olduklarını ifade etti.

Belediye Basın Bürosu’ndan da, “Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kaldırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor” başlığıyla yayımlanan basın bülteninde kaldırım çalışmaları hakkında kamuoyu ile şu bilgiler paylaşıldı:

“Bugüne kadar 56.000 metrekare yaya yolu ve kaldırım yapan Burdur Belediyesi bu yıl da çalışmalara hızlı başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne ekipler Konak Mahallesinde kaldırım yenileme çalışmalarına hız verdi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ve Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin Konak Mahallesindeki kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Ercengiz, “Göreve geldiğimiz günden itibaren belli bir disiplin içerisinde Burdur’un çehresini ve Burdur’a yakışmayan farklıkları ortadan kaldırarak çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Kaldırım çalışmalarımızı bugüne kadar ara vermeden devam ettik. Konak Mahallesi ve Adliye Caddesinde kaldırım çalışmalarını çağdaş ve yaşanılabilir bir kentte engelli yönetmeliğine uygun kaldırımları yurttaşımıza kazandıracağız. Yaptığımız kaldırım çalışmalarını öncelikle engelliler ve yaşlılarımızın can güvenliğini sağlayacak kaldırımları sağlayıp vatandaşımızın taşıt trafiğinin doğrudan içinde olmadan kaldırımda güvenli bir şekilde yürüyebilmesi için çalışıyoruz. Kaldırım çalışmalarımız bizden istenilen yönetmelik çerçevesinde yapıyoruz. Maalesef zaman zaman taşıt sürücüleri kaldırımlara uygunsuz parklar yaparak yayaların geçişlerini zorlaştırıyorlar ama bunu zamanla bir kültür olarak edineceğiz” dedi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive